Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: verdachte schietpartij Zwijndrecht wisselde van auto

Politie: verdachte schietpartij Zwijndrecht wisselde van auto

ZWIJNDRECHT (ANP) - In de zoektocht naar de voortvluchtige Minh Nghia Vuong heeft de politie de auto gevonden waarin de 49-jarige verdachte gevlucht is. Het voertuig is afgelopen nacht aangetroffen op de Veldslahof in Zwijndrecht. "Dit voertuig is veiliggesteld en wordt onderzocht." De politie vermoedt dat hij nu rijdt in een grijze Skoda Octavia met kenteken KV-121-F.

De verdachte wordt gezocht voor een dodelijke schietpartij bij een winkelcentrum in Zwijndrecht zaterdag. Daarbij werd een 66-jarige vrouw gedood, haar 38-jarige dochter raakte zwaargewond. De politie publiceerde zondag een foto van de verdachte - die vuurwapengevaarlijk wordt genoemd - en vraagt mensen hem, of de grijze Skoda, niet zelf te benaderen maar meteen 112 te bellen.

De politie meldt onafgebroken onderzoek te doen om de verdachte op te sporen. "Dit gebeurt met zichtbare en onzichtbare middelen." Inmiddels zijn er tientallen tips binnengekomen, meldt de politie. Deze worden allemaal onderzocht. Ook zijn er op meerdere plekken invallen gedaan maar die hebben nog niet geleid tot de aanhouding van Minh Nghia Vuong. Hij staat inmiddels internationaal gesignaleerd en de politie heeft overheidsinstanties geïnformeerd.

Reclassering

De gezochte man zou tot voor kort onder toezicht hebben gestaan van de reclassering vanwege een gewapende beroving van een geldloper. Hij zat een celstraf uit van zeven jaar. Het Openbaar Ministerie wil dit bericht van De Telegraaf niet bevestigen.

Omdat het zaterdag druk was in het winkelcentrum hebben veel mensen de schietpartij gezien. Voor hen is slachtofferhulp beschikbaar.

Meer uit Binnenland

Journalisten in open brief: begrens Wet open overheid niet

DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".

22 minuten geleden
Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

1 uur geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

1 uur geleden
Bestuurder auto aanrijding Nunspeet is vrouw, ze is lichtgewond

NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.

7 uur geleden
Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

8 uur geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

9 uur geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

9 uur geleden