Politie: verdachte schietpartij Zwijndrecht krijgt nog steeds hulp
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft het vermoeden dat Minh Nghia Vuong, de voortvluchtige verdachte van de dodelijke schietpartij in Zwijndrecht, zich nog altijd in de regio Rotterdam bevindt. Ook wordt vermoed dat hij ook nu nog hulp krijgt van een crimineel netwerk van mensen die weten waar hij zich schuilhoudt en hem helpt om uit handen van de politie te blijven.
Dat zei een woordvoerster van de Rotterdamse politie dinsdag in het programma Opsporing Verzocht. Eerder dinsdag werd duidelijk dat de De 38-jarige dochter die 21 januari zwaargewond raakte bij de schietpartij buiten levensgevaar is. De politie houdt er rekening mee dat Vuong zich vermomt en een bril draagt. Mensen die hem denken te zien wordt gevraagd hem niet te benaderen omdat hij vuurwapengevaarlijk is.
De 66-jarige moeder van de vrouw overleed door de schietpartij bij een winkelcentrum, waarvan de ex-vriend van haar dochter wordt verdacht.
Levens verwoest
De familie heeft aan de uitzending meegewerkt. "Samen met de recherche hopen we dat de dader zo snel mogelijk wordt gepakt en dat mensen die meer weten over zijn verblijfplaats zich (anoniem) bij de politie melden", aldus de familie. "Iemand die dit gruwelijke misdrijf op zijn geweten heeft en hiertoe in staat is, zou door niemand mogen worden geholpen en mag niet ongestraft en vrij rondlopen."
"Ik kan niet begrijpen dat je een vrouw vermoordt van 66 jaar die zwak en zielig is, zegt een andere dochter van de doodgeschoten moeder. "Ze zou kwaad worden als ik zeg oud vrouwtje, maar in mijn ogen was ze een oud vrouwtje geworden. Maar dit is een zieke moordenaar. Ik snap niet dat je zo iemand helpt om uit handen van de politie te blijven", verzuchtte ze.
De familie spreekt van een krankzinnige daad, waardoor hun levens een maand geleden werden verwoest. "Onze onschuldige en weerloze moeder Michel werd op laffe wijze doodgeschoten door de ex-vriend van Anneke, haar dochter op wie ze zo gesteld was." De familie zegt dat al hun zorg en aandacht uitgaat naar de gezondheid van de gewonde vrouw.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Een van de drie verdachten is dinsdag niet verschenen bij de start van de strafzaak over de grote brand in de binnenstad van Arnhem. Ricky N. (42), die met Koert H. (58) en Mark V. (31) wordt verdacht van brandstichting, vreest volgens zijn advocaat voor stress bij de confrontatie met slachtoffers. Hij stuurde in de nacht een appje naar zijn advocaat dat hij "uit zelfbescherming" ervoor heeft gekozen om thuis te blijven, meldde zijn raadsman bij aanvang van de tweedaagse zitting.
54 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
12 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
14 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
15 uur geleden