Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: verdachte schietpartij Zwijndrecht krijgt nog steeds hulp

Politie: verdachte schietpartij Zwijndrecht krijgt nog steeds hulp

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft het vermoeden dat Minh Nghia Vuong, de voortvluchtige verdachte van de dodelijke schietpartij in Zwijndrecht, zich nog altijd in de regio Rotterdam bevindt. Ook wordt vermoed dat hij ook nu nog hulp krijgt van een crimineel netwerk van mensen die weten waar hij zich schuilhoudt en hem helpt om uit handen van de politie te blijven.

Dat zei een woordvoerster van de Rotterdamse politie dinsdag in het programma Opsporing Verzocht. Eerder dinsdag werd duidelijk dat de De 38-jarige dochter die 21 januari zwaargewond raakte bij de schietpartij buiten levensgevaar is. De politie houdt er rekening mee dat Vuong zich vermomt en een bril draagt. Mensen die hem denken te zien wordt gevraagd hem niet te benaderen omdat hij vuurwapengevaarlijk is.

De 66-jarige moeder van de vrouw overleed door de schietpartij bij een winkelcentrum, waarvan de ex-vriend van haar dochter wordt verdacht.

Levens verwoest

De familie heeft aan de uitzending meegewerkt. "Samen met de recherche hopen we dat de dader zo snel mogelijk wordt gepakt en dat mensen die meer weten over zijn verblijfplaats zich (anoniem) bij de politie melden", aldus de familie. "Iemand die dit gruwelijke misdrijf op zijn geweten heeft en hiertoe in staat is, zou door niemand mogen worden geholpen en mag niet ongestraft en vrij rondlopen."

"Ik kan niet begrijpen dat je een vrouw vermoordt van 66 jaar die zwak en zielig is, zegt een andere dochter van de doodgeschoten moeder. "Ze zou kwaad worden als ik zeg oud vrouwtje, maar in mijn ogen was ze een oud vrouwtje geworden. Maar dit is een zieke moordenaar. Ik snap niet dat je zo iemand helpt om uit handen van de politie te blijven", verzuchtte ze.

De familie spreekt van een krankzinnige daad, waardoor hun levens een maand geleden werden verwoest. "Onze onschuldige en weerloze moeder Michel werd op laffe wijze doodgeschoten door de ex-vriend van Anneke, haar dochter op wie ze zo gesteld was." De familie zegt dat al hun zorg en aandacht uitgaat naar de gezondheid van de gewonde vrouw.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis zet vijf tenten tegen zon neer voor azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis gaat vijf tenten neerzetten voor het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld als beschutting tegen de zon, niet om onder te slapen, zegt een woordvoerder. "Het gaat om open tenten." Naar verwachting worden de tenten rond 14.00 uur geplaatst.

11 minuten geleden
Ex-burgemeester Hendrik-Ido-Ambacht ook verdacht van ontucht

ROTTERDAM (ANP) - De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J., die vastzit voor het bezit van kinderporno, wordt door het Openbaar Ministerie ook beschuldigd van ontucht. Hij wordt ervan verdacht dat hij tussen 2005 en 2016 een jonge man zou hebben gedwongen tot ontucht. Het slachtoffer was veel jonger.

1 uur geleden
Man in rolstoel die overleed slachtoffer aanzuiging trein

AMSTERDAM (ANP) - De man die donderdagmiddag in zijn rolstoel bij een ongeluk op een treinstation overleed, werd door een aanzuigende werking van een passerende trein richting het spoor getrokken. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Het Parool.

1 uur geleden
Twee mannen opgepakt om servers achter Russische cyberaanvallen

DEN HAAG (ANP) - Twee mannen zijn gearresteerd omdat ze Rusland zouden hebben geholpen met het uitvoeren van cyberaanvallen en het verspreiden van desinformatie. Daarmee hebben ze Europese sancties tegen Rusland omzeild, denkt de fiscale recherche FIOD. Datacentra bij Schiphol en in Dronten zijn doorzocht. Daarbij zijn meer dan achthonderd servers in beslag genomen.

1 uur geleden
Rode Kruis: hitte voor wachtende asielzoekers Ter Apel zorgelijk

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis maakt zich zorgen over het welzijn van de asielzoekers die buiten bij het aanmeldcentrum in Ter Apel wachten. De komende dagen loopt de temperatuur op tot boven de 25 graden. Op het terrein voor de opvanglocatie is nauwelijks schaduw.

2 uur geleden
COA: nog geen oplossing als Ter Apel ook komende nacht vol is

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er ook vrijdagavond niet voor alle asielzoekers bij het aanmeldcentrum in Ter Apel plek is. Daarover is momenteel nog niets afgesproken, laat een woordvoerder weten. Pas aan het einde van de dag wordt duidelijk voor hoeveel mensen er eventueel elders opvang geregeld moet worden.

2 uur geleden
Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in Gieten

TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.

5 uur geleden