Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie verbiedt pro-Palestijnse demonstratie in Berlijn

Politie verbiedt pro-Palestijnse demonstratie in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een pro-Palestijnse demonstratie verboden die vrijdagmiddag zou worden gehouden in Berlijn. Reden is de vrees voor antisemitische incidenten. "Op basis van recente ervaringen is er reële dreiging van antisemitische uitlatingen, verheerlijking van geweld en gewelddadigheden", aldus een toelichting van de politie.

De bijeenkomst was aangekondigd om "te protesteren tegen de Israëlische agressie in Jeruzalem". De betogers zouden van de Oranienplatz in Kreuzberg naar het Hermannplein in Neukölln lopen. Vorige week liep een vergelijkbare actie, die enkele honderden Palestijnse sympathisanten trok, uit de hand. De demonstranten schreeuwde antisemitische leuzen en bekogelden de agenten met stenen en vuurwerk. Er werden verscheidene arrestaties verricht.

Meer uit Buitenland

Koning na arrestatie Andrew: recht moet zijn beloop hebben

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles zegt dat de autoriteiten na de arrestatie van zijn jongere broer Andrew kunnen rekenen op medewerking van het koningshuis. "Het recht moet zijn beloop hebben", stelde de vorst.

4 minuten geleden
Agenten in leeuwendanspak overrompelen verdachte bij Bangkok

NONTHABURI (ANP/AFP) - Thaise politieagenten hebben in een voorstad van Bangkok een verdachte tijdens een nieuwjaarsviering overweldigd, terwijl ze vermomd waren als leeuwendansers. De leeuwendans maakt traditioneel deel uit van het Chinees nieuwjaar.

1 uur geleden
BBC: Britse oud-prins Andrew opgepakt

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is opgepakt, meldt de Britse omroep BBC. Andrew Mountbatten-Windsor raakte herhaaldelijk in opspraak door zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden
Premier Polen roept landgenoten op Iran onmiddellijk te verlaten

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk heeft landgenoten in Iran opgeroepen dat land onmiddellijk te verlaten. Hij meent dat er een risico is op een gewapend conflict en dat er al over een paar uur mogelijk geen kans meer is op evacuatievluchten.

2 uur geleden
Kenia: meer dan duizend Kenianen vechten voor Rusland in Oekraïne

NAIROBI (ANP/AFP) - Meer dan duizend Kenianen zijn voor Rusland gaan vechten in Oekraïne. Dat komt naar voren in een inlichtingenrapport dat is gepresenteerd aan het Keniaanse parlement.

3 uur geleden
Tien jaar cel voor Brits echtpaar in Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een Brits echtpaar heeft in Iran een gevangenisstraf van tien jaar opgelegd gekregen voor spionage, maakte de familie bekend. De Britse regering noemde de uitspraak "afschuwelijk en totaal onverdedigbaar".

3 uur geleden
VN beschuldigen milities RSF in Soedan van volkerenmoord

GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben beklemtoond dat er in oktober vorig jaar zeer waarschijnlijk volkerenmoord is gepleegd in de Soedanese stad El-Fasher. Doelwit waren leden van niet-Arabische etnische groepen. Een onderzoeksmissie van de VN concludeert dat op de inname van de stad door de Rapid Support Forces (RSF) "drie dagen van absolute gruwelen" volgden. De daders zouden moeten worden berecht, vindt de missie.

4 uur geleden