Politie: uitspraak over schieten op tractor is pittig
UTRECHT (ANP) - De politie noemt de straf voor de agent die in juli vorig jaar tijdens een boerenprotest in Heerenveen op de jonge tractorbestuurder Jouke schoot, een pittige uitspraak van de rechtbank. De agent werd veroordeeld tot tachtig uur taakstraf en een voorwaardelijke celstraf van een maand.
"De uitspraak is hoger dan de eis van de officier van justitie. Dat komt behoorlijk binnen omdat er helder wordt gesteld dat er sprake was van poging tot doodslag en er een onvoorwaardelijke straf wordt uitgesproken", reageert Joop de Schepper, plaatsvervangend politiechef van de eenheid Noord-Nederland.
"Je vuurwapen gebruiken is geen lichtvaardig besluit en doe je alleen als je het op dat moment noodzakelijk acht. De agent verklaart dat hij, met de kennis van nu, anders had moeten handelen. Hij heeft dat ook zo aan de tractorbestuurder en zijn familie gezegd."
Betreurenswaardig
"Een objectieve controle op ons optreden is belangrijk", zegt de werkgever van de veroordeelde agent. "De uitspraak van de rechtbank is vandaag klip-en-klaar. Het optreden van de politie was niet conform de geweldsinstructie en niet subsidiair en proportioneel. Deze uitspraak verdient het dat we die verder bestuderen. Het kan mogelijk gevolgen hebben voor hoe we ons in dergelijke situaties organiseren en hoe we onze mensen instrueren. We willen immers alles in het werk stellen om het risico dat onze medewerkers in een dergelijke situatie terechtkomen zo klein mogelijk te houden."
Schepper: "Het is betreurenswaardig dat onze collega in de laatste fase van zijn loopbaan in een dergelijk heftig incident terecht gekomen is. De collega heeft op dit moment ontheffing van werkzaamheden. We gaan met hem in overleg hoe hij het laatste deel van loopbaan gaat invullen."
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.
18 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil alleenstaande mannelijke asielzoekers weer terugsturen naar België. Europese landen mogen asielzoekers terugsturen naar het land waar zij zich als eerste hebben gemeld. Maar de Raad van State verbood afgelopen zomer om alleenstaande mannen terug te sturen naar het zuidelijke buurland, omdat zij daar volgens de hoge bestuursrechter slecht worden opgevangen. De minister gaat deze mensen per direct weer terugsturen, omdat zij volgens hem nu wel een opvangplaats kunnen krijgen.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Bij het stadion in Velsen-Zuid waar zondag de Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en PSV wordt gespeeld, wordt die middag en avond cameratoezicht gehouden. De burgemeester van de Noord-Hollandse gemeente heeft dat besloten na recente ongeregeldheden rond het stadion.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Amsterdam tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Khalid A. voor het doden van een 30-jarige vrouw op 1 februari vorig jaar. Dat gebeurde in zijn woning aan de Gerard Callenburgstraat in Amsterdam-West. A. stak de vrouw meer dan veertig keer en sneed haar keel door. "Bij uitstek een zinloze dood", aldus de officier van justitie. "Een vreselijk drama."
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander is woensdag begonnen aan zijn bezoek aan Aruba. De koning ontmoet er onder anderen fractievoorzitters van de Staten van Aruba en de ministerraad in Fort Zoutman, een voormalig fort en museum in Oranjestad. Voor de ingang van het fort stonden zo'n vijftig demonstranten.
2 uur geleden