
Politie toont foto's twee opgepakte verdachten kunstroof Assen
ASSEN (ANP) - De politie heeft donderdagavond foto's naar buiten gebracht van twee mensen die woensdag zijn opgepakt voor de kunstroof in Assen. Ook heeft de politie hun namen gedeeld. Het gaat om twee mannen uit Heerhugowaard. De identiteit van de derde verdachte, een vrouw uit Heerhugowaard, wordt door de politie en het Openbaar Ministerie nog niet gedeeld.
De politie zegt de informatie te delen "in de hoop op meer informatie over waar ze zijn geweest en met wie zij na de kunstroof contact hebben gehad". De topstukken die bij de kunstroof zijn buitgemaakt zijn nog altijd niet aangetroffen. De politie meldt dat het "de absolute prioriteit" van het OM en de politie heeft om de stukken terug te vinden.
De politie zegt de verdachten op het spoor te zijn gekomen na de vondst van een tas die in Assen werd gevonden. Een foto van de tas, waarin ook kleding werd gevonden, is ook door de politie naar buiten gebracht.
Eerder publiceerde de politie ook beelden van een man die enkele dagen voor de inbraak was gezien in een bouwmarkt in Assen. Hij is nog niet gevonden.
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.
10 minuten geledenALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het GVB heeft toch camerabeelden teruggevonden van metrostations in de tijd dat de rellen rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv plaatsvonden, in november vorig jaar. De politie had de beelden destijds opgevraagd, maar het GVB nam toen aan dat de beelden er niet meer waren.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tegen Bretly D., die wordt verdacht van onder meer het doden van een man in Rotterdam en een poging een man in Zutphen te wurgen, is een celstraf van achttien jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Bij D. zijn meerdere stoornissen vastgesteld, die ondanks dat hij al jarenlang behandeld werd, alleen maar erger lijken te zijn geworden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) mag van de rechter doorgaan met de strafrechtelijke vervolging van een klimaatactivist voor het blokkeren van de A12 in Den Haag met een auto. Volgens de officier van justitie heeft de aanhanger van Extinction Rebellion (XR) daarmee andere verkeersdeelnemers in gevaar gebracht en ambulances gehinderd. De verdediging is het daar niet alleen mee oneens, maar vindt dat de zaak direct moet worden gestaakt.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV roept de politiek en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) op om dringend actie te ondernemen na de "zeer ernstige incidenten" waarbij vier gevangenismedewerkers slachtoffer werden van aanslagen en ernstige mishandeling.
6 uur geleden