Politie toont beelden van relschoppers na wedstrijd NEC-Vitesse
NIJMEGEN (ANP) - De politie laat woensdagavond op televisie beelden zien van relschoppers die na de voetbalwedstrijd NEC - Vitesse op 17 oktober de politie aanvielen. Volgende week volgt een tweede reeks beelden van hooligans in het regionale tv-programma Bureau GLD. Er zijn al 38 verdachten gearresteerd. De politie hoopt dat de rest van de verdachten herkend wordt door het openbaar maken van beelden van de rellen.
Na de voetbalwedstrijd gooiden relschoppers met stenen, vuurwerk en stukken hout naar agenten. Zij vernielden een ME-bus. Agenten en politiepaarden raakten gewond. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen en het bestuur van NEC noemden de rellen "een schande voor de stad". Er zijn volgens Bruls ruim vijftig stadionverboden uitgedeeld. Een aantal verdachten is al door de rechter bestraft.
Direct na de rellen pakte de politie 22 hooligans op. Later volgden meer arrestaties, onder meer na tips van agenten en burgers die mensen herkenden. Recent zijn nog twee Nijmegenaren van 27 en 29 jaar gearresteerd, een 42-jarige man uit Winssen en een 46-jarige inwoner van Huissen. De 27-jarige Nijmegenaar was volgens de politie betrokken bij het vernielen van de ME-bus. De man uit Winssen probeerde een politiepaard te mishandelen. De andere twee worden verdacht van openlijke geweldpleging.
De televisiebeelden worden na de uitzending op politie.nl geplaatst. Zodra de identiteit van een gezocht persoon bekend is haalt de politie de foto van die persoon weer weg.
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
19 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
20 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
21 uur geleden