Politie toont beelden van relschoppers na wedstrijd NEC-Vitesse
NIJMEGEN (ANP) - De politie laat woensdagavond op televisie beelden zien van relschoppers die na de voetbalwedstrijd NEC - Vitesse op 17 oktober de politie aanvielen. Volgende week volgt een tweede reeks beelden van hooligans in het regionale tv-programma Bureau GLD. Er zijn al 38 verdachten gearresteerd. De politie hoopt dat de rest van de verdachten herkend wordt door het openbaar maken van beelden van de rellen.
Na de voetbalwedstrijd gooiden relschoppers met stenen, vuurwerk en stukken hout naar agenten. Zij vernielden een ME-bus. Agenten en politiepaarden raakten gewond. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen en het bestuur van NEC noemden de rellen "een schande voor de stad". Er zijn volgens Bruls ruim vijftig stadionverboden uitgedeeld. Een aantal verdachten is al door de rechter bestraft.
Direct na de rellen pakte de politie 22 hooligans op. Later volgden meer arrestaties, onder meer na tips van agenten en burgers die mensen herkenden. Recent zijn nog twee Nijmegenaren van 27 en 29 jaar gearresteerd, een 42-jarige man uit Winssen en een 46-jarige inwoner van Huissen. De 27-jarige Nijmegenaar was volgens de politie betrokken bij het vernielen van de ME-bus. De man uit Winssen probeerde een politiepaard te mishandelen. De andere twee worden verdacht van openlijke geweldpleging.
De televisiebeelden worden na de uitzending op politie.nl geplaatst. Zodra de identiteit van een gezocht persoon bekend is haalt de politie de foto van die persoon weer weg.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Franse voetballer Paul Pogba maakt naar verwachting zaterdag zijn rentree na meer dan twee jaar afwezigheid. De 32-jarige middenvelder, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, zit in de wedstrijdselectie van AS Monaco voor het duel met Rennes.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
20 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
1 dag geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geleden