Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie toont beelden van relschoppers na wedstrijd NEC-Vitesse

Politie toont beelden van relschoppers na wedstrijd NEC-Vitesse

NIJMEGEN (ANP) - De politie laat woensdagavond op televisie beelden zien van relschoppers die na de voetbalwedstrijd NEC - Vitesse op 17 oktober de politie aanvielen. Volgende week volgt een tweede reeks beelden van hooligans in het regionale tv-programma Bureau GLD. Er zijn al 38 verdachten gearresteerd. De politie hoopt dat de rest van de verdachten herkend wordt door het openbaar maken van beelden van de rellen.

Na de voetbalwedstrijd gooiden relschoppers met stenen, vuurwerk en stukken hout naar agenten. Zij vernielden een ME-bus. Agenten en politiepaarden raakten gewond. Burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen en het bestuur van NEC noemden de rellen "een schande voor de stad". Er zijn volgens Bruls ruim vijftig stadionverboden uitgedeeld. Een aantal verdachten is al door de rechter bestraft.

Direct na de rellen pakte de politie 22 hooligans op. Later volgden meer arrestaties, onder meer na tips van agenten en burgers die mensen herkenden. Recent zijn nog twee Nijmegenaren van 27 en 29 jaar gearresteerd, een 42-jarige man uit Winssen en een 46-jarige inwoner van Huissen. De 27-jarige Nijmegenaar was volgens de politie betrokken bij het vernielen van de ME-bus. De man uit Winssen probeerde een politiepaard te mishandelen. De andere twee worden verdacht van openlijke geweldpleging.

De televisiebeelden worden na de uitzending op politie.nl geplaatst. Zodra de identiteit van een gezocht persoon bekend is haalt de politie de foto van die persoon weer weg.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

1 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

2 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

3 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

9 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

20 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

20 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

20 uur geleden