Politie toont beelden van overvallen telefoonwinkels in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De politie toont beelden van verschillende verdachten die in oktober vorig jaar vier gewapende overvallen pleegden op telefoonwinkels in Amsterdam-Zuidoost. Door de beelden van de incidenten te delen, hoopt de politie meer informatie te krijgen over de betrokkenen.
Na de overvallen op het Bijlmerplein haalden telecombedrijven als VodafoneZiggo, T-Mobile en KPN uit voorzorg de voorraad smartphones uit hun winkels. De gemeente en de politie troffen maatregelen bij het winkelcentrum de Amsterdamse Poort.
De incidenten hadden een "zeer grote fysieke en mentale impact" op het winkelpersoneel, meldt de politie. Bij alle overvallen werd met wapens gedreigd en soms ook geweld gebruikt.
De politie denkt op basis van een onderzoek dat de verschillende overvallen aan elkaar te linken zijn en dat bij sommige overvallen dezelfde personen betrokken zijn geweest.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
44 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden