Politie toont beelden daders die auto in Boxtel in greppel duwden
BOXTEL (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden openbaar gemaakt van de acht mannen die bijna een jaar geleden, op 13 mei 2019, in Boxtel een auto in een greppel duwden. Het incident vond plaats tijdens een stalbezetting in de Brabantse plaats. Het betrof een auto van een activist.
Twee weken geleden toonde de politie al onherkenbare beelden en riep ze daders op zich te melden. Dat is niet gebeurd. Op de woensdagochtend openbaar gemaakte beelden zijn de acht daders afzonderlijk getoond.
In mei van vorig jaar bezetten dierenrechtenactivisten van Meat the Victims een varkensfokkerij. Volgens Meat the Victims was de fokkerij willekeurig uitgekozen. De actievoerders liepen tussen de varkens.
Protesten
"De activisten willen dat niemand vlees eet of leren schoenen draagt. Maar we leven in een samenleving waar boeren een plek hebben en we hebben regels afgesproken waar zij zich aan moeten houden", stelde woordvoerster Geesje Rotgers van de Producenten Organisatie Varkenshouderij destijds.
Tientallen boeren kwamen dezelfde avond naar de boerderij voor een tegenprotest.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
4 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
4 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
5 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
7 uur geleden