Politie Texas richt commissie op om reactie Uvalde te onderzoeken
UVALDE (ANP/RTR) - De politie van de Amerikaanse staat Texas gaat een "interne commissie" oprichten die onderzoek zal doen naar de reactie op de schietpartij op een school in Uvalde, waarbij in mei negentien leerlingen en twee leraren om het leven kwamen. Met het onderzoek wil de staatspolitie bepalen "waar we de nodige verbeteringen kunnen aanbrengen voor toekomstige massale schietpartijen".
De aankondiging van de politie komt een dag nadat het Texaanse parlement een rapport naar buiten bracht waarin het schreef dat het hoge dodental een gevolg was van slecht leiderschap en "systematisch falen". Het rapport concludeert dat "ordehandhavers zich niet hebben gehouden aan hun training" en "dat zij het redden van levens niet boven hun eigen veiligheid hebben gesteld".
Het 77 pagina's tellende document stelt verder dat de 376 politieagenten zich op chaotische wijze naar de school haastten. Daarvan waren er 91 zogeheten "state troopers", politieagenten in dienst van de staat. Er waren volgens het rapport bovendien 149 federale grenspolitieagenten aanwezig, en 41 agenten uit de regio. Onder de 376 agenten waren er slechts zes die in dienst waren van het schooldistrict. De politiechef van het schooldistrict heeft de afgelopen maanden veel kritiek gekregen, omdat hij de leiding zou hebben gehad over de reactie op de schietpartij.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
7 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
9 uur geleden