Politie tevreden ondanks niet halen doelstelling spoedmeldingen
DEN HAAG (ANP) - Dat de politie haar eigen doelstelling niet haalt om in 90 procent van de spoedmeldingen binnen een kwartier ter plaatse te zijn, is volgens de korpsleiding geen reden tot zorg. Een woordvoerder reageert daarmee op berichtgeving door RTL Nieuws. Dat meldde woensdag dat de politie de doelstelling in 307 gemeenten niet haalt. Vorig jaar kwam de politie in 83,7 procent van de spoedritten binnen een kwartier aan.
Volgens de woordvoerder heeft de politie in de afgelopen jaren "veel meer" spoedritten gekregen. "Eigenlijk zijn we tevreden dat we dit resultaat alsnog hebben weten neer te zetten, ondanks de toename van het aantal prio 1-incidenten", zegt hij. Volgens de woordvoerder is de toename van het aantal spoedritten te verklaren door een stijging van het aantal verkeersincidenten en geweldsincidenten, zoals explosies.
De reactietijden zijn een lokale aangelegenheid, zegt de woordvoerder. Hij wijst erop dat de politie in steden veel vaker binnen een kwartier ter plaatse is dan in buitengebieden. "In steden heb je een ander soort spoedmeldingen dan in het buitengebied", zegt hij. "Onze noodhulpcollega's kunnen we in het buitengebied continu laten rondrijden, maar dat is niet efficiënt als er maar een paar keer per jaar een spoedmelding is." Volgens de woordvoerder worden de aanrijtijden ook beïnvloed door bijvoorbeeld bruggen of wegwerkzaamheden.
In Tholen in Zeeland was de politie in 2024 in 48 procent van de spoedritten binnen een kwartier ter plaatse, aldus RTL Nieuws. Ook op Vlieland en Terschelling was de politie in minder dan de helft van de gevallen binnen een kwartier aanwezig. Desondanks wil de politie volgens de korpsleiding "altijd zo snel mogelijk ter plaatse zijn". "En dat kunnen burgers ook van ons verwachten."
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
13 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
14 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
17 uur geleden