Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Sydney meent dat dader steekpartij geen terrorist was

Politie Sydney meent dat dader steekpartij geen terrorist was

SYDNEY (ANP) - De politie van Sydney denkt te weten wie de dader was van de steekpartij in een druk winkelcentrum in de stad. Politiechef van New South Wales Karen Webb zei dat het volgens de onderzoekers om een 40-jarige man gaat zonder bepaalde levensovertuiging en daarom sluit de politie terrorisme in deze zaak uit.

Webb liet verder niks los over de dader, maar hij was volgens haar wel bij de politie bekend. Ze wilde zich ook niet uitlaten over de geestelijke toestand van de man. Hij zou de misdaad alleen hebben begaan. Een politieagente die toevallig in haar eentje in de buurt was, kwam snel in actie en schoot hem dood in het winkelcentrum. Webb prees haar, net als eerder de premier van het land, als buitengewoon moedig. Webb prees ook de winkeliers die mensen in bescherming namen.

Meer uit Buitenland

VS stellen dat aanvallen op militaire doelen gericht zijn

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Iran zijn gericht op militaire doelen, aldus een functionaris tegenover nieuwszender CNN. In Teheran worden ook raketinslagen gemeld bij het presidentieel paleis en het machtscentrum van de leider van het land, Ali Khamenei. Die is niet meer in de hoofdstad volgens plaatselijke media. President Masoud Pezeshkian zou de aanval hebben overleefd.

25 minuten geleden
Trump: we maken Irans raketprogramma met de grond gelijk

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een video op Truth Social bevestigd dat zijn land bezig is met een luchtaanval op Iran. Hij zegt dat Iran bezig was met het ontwikkelen van kernwapens en dat de Verenigde Staten dat niet konden toestaan. Ook verklaart hij dat Irans raketprogramma "met de grond gelijk" zal worden gemaakt.

28 minuten geleden
Iran bereidt tegenaanvallen voor na Israëlisch-Amerikaanse aanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is bezig met de voorbereidingen van een vergeldingsaanval na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Een functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat de tegenaanval "verpletterend" zal zijn.

35 minuten geleden
Irak sluit luchtruim na aanvallen op buurland Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak heeft het luchtruim gesloten vanwege de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het buurland Iran. Ook Iran zelf heeft het luchtruim voor onbepaalde tijd afgesloten na de aanvallen.

36 minuten geleden
VS voeren ook aanvallen op Iran uit

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Verenigde Staten voeren ook aanvallen uit op Iran. Dit hebben The New York Times en persbureau Reuters van officiële zijde vernomen. Israël had al laten weten dat de aanvallen lang voorbereid zijn en gecoördineerd worden met de Amerikanen.

53 minuten geleden
Israël meldt aanval op Iran te hebben uitgevoerd

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft volgens het Israëlische ministerie van Defensie een aanval op Iran uitgevoerd. In Teheran zijn meerdere explosies gemeld door plaatselijke media. Er zijn volgens de media grote explosies geweest in het centrum van de Iraanse hoofdstad, waar paniek is uitgebroken.

1 uur geleden
Bill Clinton heeft alle vragen van onderzoekscommissie beantwoord

WASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden