
Politie Suriname: lichaam Bouterse thuisgebracht door onbekenden
PARAMARIBO (ANP) - Onbekenden hebben het lichaam van Desi Bouterse naar zijn woning in Leonsberg vervoerd, vanuit een onbekende locatie. Dat heeft de politie gehoord van een huisbewoner tijdens een bezoek aan de woning van de Surinaamse ex-president. In Suriname loopt een strafrechtelijk onderzoek naar de dood van ex-president Desi Bouterse, waarbij diverse personen worden gehoord, meldt de politie woensdagavond lokale tijd.
De politie kreeg woensdagochtend iets na 05.00 uur het bericht dat Bouterse was overleden en dat zijn stoffelijk overschot naar diens woning was gebracht. Het lichaam bleek geen tekenen van een misdrijf te vertonen, stelde de arts die door de politie was ingeschakeld om het te onderzoeken. Na afstemming met het Openbaar Ministerie werd het lichaam van Bouterse in beslag genomen om de vermoedelijke doodsoorzaak vast te stellen.
De Surinaamse politie doet een dringende oproep aan de samenleving om de resultaten van het onderzoek af te wachten en speculaties achterwege te laten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal Gaza in de komende dagen "met volle kracht" betreden "om de operatie te voltooien". Dat meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu dinsdag.
25 minuten geledenPARIJS (ANP) - Twee mensen zijn in Parijs op straat ontkomen aan een ontvoering, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om de dochter van een ondernemer in cryptovaluta en de vader van haar kind. Het kind bleef ongedeerd. In Frankrijk zijn vergelijkbare ontvoeringen geweest.
1 uur geledenNAPELS (ANP/AFP/DPA) - Een aardbeving met een kracht van 4.4 heeft in de omgeving van Napels voor onrust gezorgd. In de stad Pozzuoli renden inwoners in paniek de straat op. Burgemeester Gigi Manzoni riep mensen via sociale media op kalm te blijven en een open plek op te zoeken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De activiteiten op de Belgische luchthaven Charleroi zijn dinsdag stilgelegd vanwege een bommelding aan boord van een vliegtuig, meldt de beheerder van de luchthaven.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat drie vermeende opstandelingen zijn gedood bij een vuurgevecht in de regio Kasjmir. Dat brak uit nadat informatie was binnengekomen dat rebellen zich bevonden in een bos, staat in een bericht op X.
3 uur geledenBELGRADO (ANP) - Servië wordt niet gestraft voor de aanwezigheid van president Aleksandar Vučić bij de militaire parade in Moskou afgelopen vrijdag, waarop het Kremlin de overwinning op nazi-Duitsland herdacht. Het land mag doorgaan met het toetredingsproces tot de Europese Unie, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa tijdens een persconferentie in Belgrado.
3 uur geledenJERUSALEM (ANP/DPA) - De Amerikaans-Israëlische Edan Alexander heeft een dag na zijn vrijlating door Hamas gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat gebeurde toen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff de voormalige gijzelaar opzocht in het ziekenhuis, berichten media als The Jerusalem Post en Times of Israel.
3 uur geleden