Politie stuit in onderzoek Iraniërs op boobytraps in garages
DORTMUND (ANP) - De Duitse politie heeft in het onderzoek naar een Iraniër die een jihadistische aanslag met een gifgas zou hebben beraamd en diens broer, naar eigen zeggen "een verdacht pakket" in de garage van de twee gevonden. Het blad Der Spiegel meldt voorts dat de politie aanwijzingen heeft dat in de garage in Castrop-Rauxel, ten noordwesten van Dortmund, was gewerkt aan een boobytrap. Er is in de plaats nog een garage doorzocht waar ook een boobytrap zou zijn geplaatst.
Elite-eenheden hebben twee soennitische Iraniërs in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt. Een 32-jarige vluchteling, Monir J., werd als de verdachte opgevoerd en zijn jongere broer is ook aangehouden, maar werd aanvankelijk niet als verdachte aangemerkt. Volgens de krant Bild is echter zondagavond tegen beide mannen een arrestatiebevel uitgevaardigd en zitten ze beiden vast op verdenking van het beramen van moord. De 25-jarige broer was volgens Duitse media met een weekendverlof uit een inrichting. Hij is in 2019 wegens poging tot moord veroordeeld tot zeven jaar cel.
Volgens Der Spiegel is de politie Monir J. op het spoor gekomen dankzij tips van de FBI die hem als jihadist op een extremistisch medium had gesignaleerd. Hij wordt ervan verdacht lid te zijn van een soennitische jihadistenclub uit het overwegend sjiitische Iran. Hij kwam in 2015 naar Duitsland als vluchteling. Hij wordt er nu van verdacht de gifstoffen cyanide en ricine te hebben willen verwerven om een aanslag met een biologisch wapen te plegen. Hoe ver dit plan gevorderd was, is niet bekend. Ook is niet duidelijk wie of wat het doelwit van de aanslag moest zijn.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
9 uur geleden