Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie stuit in onderzoek Iraniërs op boobytraps in garages

Politie stuit in onderzoek Iraniërs op boobytraps in garages

DORTMUND (ANP) - De Duitse politie heeft in het onderzoek naar een Iraniër die een jihadistische aanslag met een gifgas zou hebben beraamd en diens broer, naar eigen zeggen "een verdacht pakket" in de garage van de twee gevonden. Het blad Der Spiegel meldt voorts dat de politie aanwijzingen heeft dat in de garage in Castrop-Rauxel, ten noordwesten van Dortmund, was gewerkt aan een boobytrap. Er is in de plaats nog een garage doorzocht waar ook een boobytrap zou zijn geplaatst.

Elite-eenheden hebben twee soennitische Iraniërs in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt. Een 32-jarige vluchteling, Monir J., werd als de verdachte opgevoerd en zijn jongere broer is ook aangehouden, maar werd aanvankelijk niet als verdachte aangemerkt. Volgens de krant Bild is echter zondagavond tegen beide mannen een arrestatiebevel uitgevaardigd en zitten ze beiden vast op verdenking van het beramen van moord. De 25-jarige broer was volgens Duitse media met een weekendverlof uit een inrichting. Hij is in 2019 wegens poging tot moord veroordeeld tot zeven jaar cel.

Volgens Der Spiegel is de politie Monir J. op het spoor gekomen dankzij tips van de FBI die hem als jihadist op een extremistisch medium had gesignaleerd. Hij wordt ervan verdacht lid te zijn van een soennitische jihadistenclub uit het overwegend sjiitische Iran. Hij kwam in 2015 naar Duitsland als vluchteling. Hij wordt er nu van verdacht de gifstoffen cyanide en ricine te hebben willen verwerven om een aanslag met een biologisch wapen te plegen. Hoe ver dit plan gevorderd was, is niet bekend. Ook is niet duidelijk wie of wat het doelwit van de aanslag moest zijn.

Meer uit Buitenland

Poetin met ceremonieel onthaal in China aangekomen

BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.

11 minuten geleden
Laatste livestream van Gaza-vloot weggevallen na onderschepping

MARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.

22 minuten geleden
Alle boten van Global Sumud Flotilla onderweg naar Gaza gestopt

MARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.

45 minuten geleden
Niet 9000 maar 5000 militairen VS minder, vooral Polen geraakt

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.

2 uur geleden
Luchtalarm moet vervangen worden door alternatief systeem

DEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.

2 uur geleden
Nobelprijswinnaar wil vliegveld Goma open om strijd tegen ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.

2 uur geleden
Spaanse oud-premier Zapatero bepleit onschuld in coronazaak

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."

2 uur geleden