Politie stopt Frans protestkonvooi van 500 voertuigen
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse politie heeft een stoet van zo'n 500 voertuigen tegengehouden die in een zogenoemd vrijheidskonvooi op weg was naar Parijs. De stoet was de Franse hoofdstad tot op minder dan 100 kilometer genaderd. De politie deelde 150 bekeuringen uit.
Sinds woensdag rijden tegenstanders van de coronamaatregelen in trucks maar ook in andere voertuigen in optochten uit verschillende richtingen naar de hoofdstad. Naast onvrede over de coronamaatregelen zijn de stijging van de energieprijzen en die van het levensonderhoud in het algemeen bronnen van onvrede bij de actievoerders.
Parijs zet dit weekend zeker 7200 agenten met onder meer pantserwagens in om te voorkomen dat het protest het verkeer zal ontregelen. Er zijn strenge sancties aangekondigd zoals hoge boetes, celstraffen en jarenlange intrekking van het rijbewijs.
De konvooien, die uit verschillende richtingen naar Parijs zouden trekken, zijn als truckersprotest naar Canadees voorbeeld van start gegaan, maar er rijden ook onder meer personenauto's, campers en motoren mee. Het is nog onduidelijk of alle deelnemers zaterdag de regio Parijs inrijden, waar de konvooien elkaar dan willen treffen op de ringweg A86.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
55 minuten geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.
4 uur geledenBEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
11 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
12 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
17 uur geleden