Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie stelt aantal aanhoudingen XR-actie A10 bij naar circa 190

Politie stelt aantal aanhoudingen XR-actie A10 bij naar circa 190

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft tijdens de actie van Extinction Rebellion (XR) bij de A10 in Amsterdam in totaal rond de 190 klimaatactivisten aangehouden. Eerder meldde ze nog dat er zo'n 130 arrestanten waren, maar dit aantal is inmiddels bijgesteld.

Twee blokkades op de snelwegen A4 en A10 werden zo snel mogelijk opgeheven, meldt de politie. Hierbij werden veertig aanhoudingen verricht voor onder meer het overtreden van de Wegenverkeerswet. Bij de oprit naar de A10 ter hoogte van de Amstelveenseweg werden nog eens bijna 150 betogers aangehouden en verplaatst naar Amsterdam-Noord. Zij zijn hier weer vrijgelaten, laat het Openbaar Ministerie weten.

Door de demonstratie was een deel van de A10 bij station Amsterdam Zuid ongeveer drie kwartier afgesloten voor verkeer. XR voerde actie tegen ING, waarvan het voormalige kantoor langs de snelweg staat, vanwege de financiering van de fossiele industrie. De actiegroep blokkeerde de snelweg al vaker, zoals in februari en april vorig jaar. De politie wist een actie op de A10 in maart te voorkomen. Burgemeester Femke Halsema had de blokkade op voorhand verboden en verwezen naar een alternatieve demonstratieplek op het grasveld bij het voormalige ING-gebouw.

Blokkade

Volgens een woordvoerder van de politie stopten even na 12.00 uur ter hoogte van de Henk Sneevlietweg op de A10 twee busjes met actievoerders die de weg blokkeerden. Ook op de nabijgelegen A4 bij de Oude Haagseweg blokkeerden twee busjes en een auto de weg. De politie greep snel in, verwijderde de voertuigen en arresteerde de inzittenden. De politie verhoort deze betogers. Het OM beslist waarschijnlijk begin volgende week of ze worden vervolgd.

Op hetzelfde moment probeerde bij de S109 een groep de snelweg op te komen. De politie was hier volop aanwezig, waardoor de betogers niet verder kwamen dan de oprit. Toen de demonstranten, die verdeeld waren over twee groepen, geen gehoor gaven aan de vordering van de politie om te vertrekken, zijn ze aangehouden en in twee stadsbussen verplaatst.

Een woordvoerster van XR sprak van een geslaagde actie, ook al konden niet alle demonstranten de snelweg bereiken.

Meer uit Binnenland

Enquêtecommissie heeft 'strijd geleverd' voor coronadocumenten

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.

21 minuten geleden
Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op om situatie Ter Apel

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.

47 minuten geleden
Rutte, De Jonge en Van Dissel moeten voor coronacommissie komen

DEN HAAG (ANP) - Onder anderen oud-premier Mark Rutte, voormalig gezondheidsminister Hugo de Jonge en oud-directeur van het RIVM Jaap van Dissel worden verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronabeleid. Dat werd donderdagmiddag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Ook voormalig justitieminister Ferd Grapperhaus, hoogleraar virologie Marion Koopmans en oud-minister van Volksgezondheid Bruno Bruins moeten voor de commissie verschijnen. Die laatste twee zijn als eerste aan de beurt, op 29 mei.

54 minuten geleden
Twee verdachte vrouwen kindermishandeling Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die verdacht worden van mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven veertien dagen langer vastzitten.

1 uur geleden
COA: ook donderdag is er niet voor iedereen plek in Ter Apel

TER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Advocaten Weski: hoger beroep ligt voor de hand

ROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.

2 uur geleden
OM: nog niets duidelijk over hoger beroep tegen Weski

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.

2 uur geleden