Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie sluit meer arrestaties na boerenacties niet uit

Politie sluit meer arrestaties na boerenacties niet uit

DEN HAAG (ANP) - De politie sluit "absoluut niet uit" dat er meer arrestaties worden verricht voor de boerenacties van maandag. Een woordvoerder van de korpsleiding zegt dat de politie bezig is met het opsporen van actievoerders die strafbare feiten hebben gepleegd.

"Ik hoop dat eenheden de komende dagen meerdere aanhoudingen kunnen melden", zegt de woordvoerster. Woensdag kwamen de korpsleiding, minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) en het OM bijeen in een spoedoverleg over de boerenacties. In een verklaring stelden ze dat er sneller en direct moet worden opgetreden bij de boerenprotesten.

Wat dat concreet inhoudt, is volgens de politiewoordvoerster lastig te zeggen omdat iedere situatie anders is. Bovendien is het moeilijk om actievoerders ter plaatse aan te houden, omdat ze wel op heterdaad betrapt moeten worden. Als mensen niet op heterdaad betrapt worden, moet uit opsporingsonderzoek blijken of er aanhoudingen kunnen worden verricht. Daar zet de politie nu dus vol op in.

Hooibalen of afval in brand

Woordvoerders van de politie-eenheden Midden-Nederland en Oost-Nederland, waar de meeste acties plaatsvonden, kunnen nog niks zeggen over eventuele extra aanhoudingen. De politie Oost-Nederland hield dinsdag twee actievoerders aan die werden betrapt toen ze afval dumpten en brand stichtten tijdens een actie op de A50 bij Apeldoorn. Een woordvoerder van de eenheid Midden-Nederland meldt dat er nog geen arrestaties zijn verricht, maar sluit niet uit dat dit nog gebeurt.

Boeren voerden maandagavond acties uit op in totaal vijftien locaties in het hele land, met name op snelwegen in Utrecht, Gelderland en Overijssel. Bij veel acties werden hooibalen of afval in brand gestoken. De politie moest in Staphorst, Steenwijk en Apeldoorn brandweerlieden beschermen die werden belaagd door de actievoerders. Daarbij werd niemand aangehouden.

Op de A12 bij Veenendaal vond een kettingbotsing plaats in de buurt van een boerenactie. De politie onderzoekt nog of de actie, waarbij ook brand werd gesticht, een rol speelde bij het ongeluk.

Meer uit Binnenland

Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

37 minuten geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

56 minuten geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

1 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

2 uur geleden
Kersttoespraak koning vanuit vestibule van Paleis Huis ten Bosch

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.

3 uur geleden
Kabinet past wettekst verbod verheerlijking terrorisme aan

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.

4 uur geleden
Defensie heeft voor vliegbasis Lelystad veel meer ruimte nodig

DEN HAAG (ANP) - Om F-35-gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport te stationeren, heeft Defensie veel meer ruimte nodig dan gedacht. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het om meer dan een verdubbeling van de ruimte gaat. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie die vrijdag door de ministerraad zijn goedgekeurd.

4 uur geleden