Politie sluit meer arrestaties na boerenacties niet uit
DEN HAAG (ANP) - De politie sluit "absoluut niet uit" dat er meer arrestaties worden verricht voor de boerenacties van maandag. Een woordvoerder van de korpsleiding zegt dat de politie bezig is met het opsporen van actievoerders die strafbare feiten hebben gepleegd.
"Ik hoop dat eenheden de komende dagen meerdere aanhoudingen kunnen melden", zegt de woordvoerster. Woensdag kwamen de korpsleiding, minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) en het OM bijeen in een spoedoverleg over de boerenacties. In een verklaring stelden ze dat er sneller en direct moet worden opgetreden bij de boerenprotesten.
Wat dat concreet inhoudt, is volgens de politiewoordvoerster lastig te zeggen omdat iedere situatie anders is. Bovendien is het moeilijk om actievoerders ter plaatse aan te houden, omdat ze wel op heterdaad betrapt moeten worden. Als mensen niet op heterdaad betrapt worden, moet uit opsporingsonderzoek blijken of er aanhoudingen kunnen worden verricht. Daar zet de politie nu dus vol op in.
Hooibalen of afval in brand
Woordvoerders van de politie-eenheden Midden-Nederland en Oost-Nederland, waar de meeste acties plaatsvonden, kunnen nog niks zeggen over eventuele extra aanhoudingen. De politie Oost-Nederland hield dinsdag twee actievoerders aan die werden betrapt toen ze afval dumpten en brand stichtten tijdens een actie op de A50 bij Apeldoorn. Een woordvoerder van de eenheid Midden-Nederland meldt dat er nog geen arrestaties zijn verricht, maar sluit niet uit dat dit nog gebeurt.
Boeren voerden maandagavond acties uit op in totaal vijftien locaties in het hele land, met name op snelwegen in Utrecht, Gelderland en Overijssel. Bij veel acties werden hooibalen of afval in brand gestoken. De politie moest in Staphorst, Steenwijk en Apeldoorn brandweerlieden beschermen die werden belaagd door de actievoerders. Daarbij werd niemand aangehouden.
Op de A12 bij Veenendaal vond een kettingbotsing plaats in de buurt van een boerenactie. De politie onderzoekt nog of de actie, waarbij ook brand werd gesticht, een rol speelde bij het ongeluk.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
16 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
18 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
19 uur geleden