Politie sluit meer arrestaties na boerenacties niet uit
DEN HAAG (ANP) - De politie sluit "absoluut niet uit" dat er meer arrestaties worden verricht voor de boerenacties van maandag. Een woordvoerder van de korpsleiding zegt dat de politie bezig is met het opsporen van actievoerders die strafbare feiten hebben gepleegd.
"Ik hoop dat eenheden de komende dagen meerdere aanhoudingen kunnen melden", zegt de woordvoerster. Woensdag kwamen de korpsleiding, minister Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) en het OM bijeen in een spoedoverleg over de boerenacties. In een verklaring stelden ze dat er sneller en direct moet worden opgetreden bij de boerenprotesten.
Wat dat concreet inhoudt, is volgens de politiewoordvoerster lastig te zeggen omdat iedere situatie anders is. Bovendien is het moeilijk om actievoerders ter plaatse aan te houden, omdat ze wel op heterdaad betrapt moeten worden. Als mensen niet op heterdaad betrapt worden, moet uit opsporingsonderzoek blijken of er aanhoudingen kunnen worden verricht. Daar zet de politie nu dus vol op in.
Hooibalen of afval in brand
Woordvoerders van de politie-eenheden Midden-Nederland en Oost-Nederland, waar de meeste acties plaatsvonden, kunnen nog niks zeggen over eventuele extra aanhoudingen. De politie Oost-Nederland hield dinsdag twee actievoerders aan die werden betrapt toen ze afval dumpten en brand stichtten tijdens een actie op de A50 bij Apeldoorn. Een woordvoerder van de eenheid Midden-Nederland meldt dat er nog geen arrestaties zijn verricht, maar sluit niet uit dat dit nog gebeurt.
Boeren voerden maandagavond acties uit op in totaal vijftien locaties in het hele land, met name op snelwegen in Utrecht, Gelderland en Overijssel. Bij veel acties werden hooibalen of afval in brand gestoken. De politie moest in Staphorst, Steenwijk en Apeldoorn brandweerlieden beschermen die werden belaagd door de actievoerders. Daarbij werd niemand aangehouden.
Op de A12 bij Veenendaal vond een kettingbotsing plaats in de buurt van een boerenactie. De politie onderzoekt nog of de actie, waarbij ook brand werd gesticht, een rol speelde bij het ongeluk.
Meer uit Binnenland
YSSELSTEYN (ANP) - Voor de derde keer in een week tijd is een besmetting met het vogelgriepvirus vastgesteld op een pluimveebedrijf in de buurt van de Limburgse plaatsen Ysselsteyn en Veulen, beide in de gemeente Venray. De drie bedrijven bevinden zich binnen 1 kilometer van elkaar.
24 minuten geledenDRACHTEN (ANP) - In Drachten zitten duizenden mensen zonder water. In een hoofdleiding aan de Noorderhogeweg is een breuk ontstaan. Dat meldt Fryslân Veilig.
25 minuten geledenWINTERSWIJK (ANP) - De eerste natuurijsmarathon van dit seizoen vindt vrijdagavond plaats in Winterswijk. De vrouwen starten om 18.00 uur, de mannen om 19.30 uur, meldt de Winterswijkse IJsvereniging (WIJV).
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - In De Bilt is de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag gedaald naar -5,5 graden. Daarmee is de eerste officiële matige vorst van het winterseizoen gemeten, meldt Weeronline. De laatste keer met matige vorst was op 17 februari. Het koelde toen in De Bilt af naar -5,2 graden.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
21 uur geleden