Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie sluit brug in Glasgow na blokkade door betogers

Politie sluit brug in Glasgow na blokkade door betogers

GLASGOW (ANP/AFP/RTR) - De Schotse politie heeft zaterdagmiddag ingegrepen tijdens de protestmars van klimaatactivisten in Glasgow. Volgens de lokale media blokkeerden demonstranten de King George V-brug door zich aan elkaar vast te ketenen. Enkelen zouden zijn aangehouden. De politie heeft de brug, een belangrijke verbindingsroute in de stad waar de actievoerders zelf niet overheen hoefden, afgesloten voor zowel voetgangers als voertuigen gedurende de betoging.

Die begon eerder op de middag in Kelvingrove Park in het westen van de stad via het centrum naar Glasgow Green. Onderweg sloten andere groepen zich aan om wereldwijd een doelmatiger en rechtvaardiger klimaatbeleid te eisen van de afgevaardigden van bijna 200 landen bij de COP26-top.

"Onze wereld wordt aangevallen, kom in actie en vecht terug", was een veelgehoorde leus. "Ik denk dat veel politici bang zijn voor de macht van deze beweging", zei een Noorse deelneemster aan de mars. De politie liet zaterdag weten rekening te houden met 50.000 demonstranten. Op Twitter was sprake van het dubbele aantal.

Ook elders in de wereld gingen op veel plaatsen, waaronder Amsterdam, betogers de straat om op te roepen tot meer actie tegen de klimaatverandering door onder meer de uitstoot van broeikasgassen snel en sterk terug te dringen.

Meer uit Buitenland

Cheers-acteur George Wendt (76) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur George Wendt, vooral bekend uit de serie Cheers, is dinsdagochtend op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn publicist bekendgemaakt volgens entertainmentwebsite Variety.

3 uur geleden
Trump wil nieuw raketschild operationeel tegen einde ambtstermijn

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn plannen gedeeld voor een nieuw luchtverdedigingssysteem. Het raketschild is volgens hem tegen het einde van zijn ambtstermijn operationeel. Dat betekent dat minder dan vier jaar wordt uitgetrokken voor de bouw.

3 uur geleden
Rubio schat dat hij duizenden visa heeft ingetrokken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio schat dat hij inmiddels duizenden visa heeft ingetrokken en is van plan daarmee door te gaan. "Een visum is geen recht, maar een privilege", aldus de minister tegenover een Senaatscommissie.

3 uur geleden
Israël breidt offensief in Gaza opnieuw uit

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht breidt het offensief in de Gazastrook opnieuw uit, meldt legerleider Eyal Zamir. Hij zegt dat de Israëlische troepen meer gebied in Gaza zullen innemen.

5 uur geleden
Geen EU-sancties tegen kolonisten door blokkade Hongarije

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn het niet eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Die zijn "helaas geblokkeerd door een lidstaat", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van een vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Dat is Hongarije, zeggen EU-bronnen.

5 uur geleden
Verliezer Roemeense verkiezingen spreekt van Franse inmenging

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense rechts-radicale kandidaat George Simion heeft het constitutionele hof gevraagd om de uitslag van de door hem verloren presidentsverkiezingen te schrappen. Volgens Simion is er bewijs van buitenlandse inmenging door Frankrijk en Moldavië en zou de hele stembusgang daarom over moeten. Hij specificeert niet om welk bewijs het gaat.

6 uur geleden
Musk wil veel minder uitgeven aan politieke campagnes

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.

8 uur geleden