Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Seattle gaat protestzone ontruimen

Politie Seattle gaat protestzone ontruimen

SEATTLE (ANP/RTR) - De politie in het Amerikaanse Seattle gaat een 'autonome zone' in de stad ontruimen die demonstranten enkele weken geleden in de stad hadden ingericht. Dat gebeurt nadat burgemeester Jenny Durkan de zone tot illegale bijeenkomst had verklaard. Volgens de politie is sprake van geweld in en rond de protestzone, heerst er wetteloosheid en zal woensdag worden ingegrepen.

De actievoerders deden mee aan de massale protesten in de VS tegen politiegeweld en racisme na de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd bij zijn arrestatie in Minneapolis. Ze bezetten een deel van een wijk Capitol Hill. De politie trok zich daar op 8 juni terug en sindsdien is sprake van de autonome zone.

Onder anderen president Donald Trump sprak er schande van dat de lokale autoriteiten toelieten hoe een deel van de stad door actievoerders werd bezet.

Burgemeester Durkan riep de demonstranten afgelopen week zonder succes op te vertrekken. Dat was kort nadat bij een schietincident in de zone een dode en een gewonde waren gevallen. Toen politiemensen naar de plek toe wilden, hielden demonstranten hen onder dreiging met geweld weg bij de plek.

Meer uit Buitenland

Onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta stopt ermee

MOSKOU (ANP/AFP/BELGA) - De onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta heeft aangekondigd te stoppen. De sluiting vindt onder Russische druk plaats, aldus hoofdredacteur Sergej Sokolov.

1 uur geleden
Rusland: bestand Olesjky houdt stand, doden bij ontmijning

OLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.

1 uur geleden
Kim noemt AI in onbemande wapens topprioriteit

SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.

5 uur geleden
Likoed grootste partij in definitieve uitslag Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.

8 uur geleden
Trump schrapt campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.

8 uur geleden
Spaanse ramptrein reed met hoge snelheid, dodental gecorrigeerd

MADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.

8 uur geleden
Bron: meer dan 40 dagvaardingen rond zaak kandidaat Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.

11 uur geleden