Politie Seattle gaat protestzone ontruimen
SEATTLE (ANP/RTR) - De politie in het Amerikaanse Seattle gaat een 'autonome zone' in de stad ontruimen die demonstranten enkele weken geleden in de stad hadden ingericht. Dat gebeurt nadat burgemeester Jenny Durkan de zone tot illegale bijeenkomst had verklaard. Volgens de politie is sprake van geweld in en rond de protestzone, heerst er wetteloosheid en zal woensdag worden ingegrepen.
De actievoerders deden mee aan de massale protesten in de VS tegen politiegeweld en racisme na de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd bij zijn arrestatie in Minneapolis. Ze bezetten een deel van een wijk Capitol Hill. De politie trok zich daar op 8 juni terug en sindsdien is sprake van de autonome zone.
Onder anderen president Donald Trump sprak er schande van dat de lokale autoriteiten toelieten hoe een deel van de stad door actievoerders werd bezet.
Burgemeester Durkan riep de demonstranten afgelopen week zonder succes op te vertrekken. Dat was kort nadat bij een schietincident in de zone een dode en een gewonde waren gevallen. Toen politiemensen naar de plek toe wilden, hielden demonstranten hen onder dreiging met geweld weg bij de plek.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).
45 minuten geledenNEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.
3 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Justitie in Cuba klaagt zes bemanningsleden aan van een Amerikaanse speedboot, die vorige week door de Cubaanse kustwacht werd onderschept tijdens een vuurgevecht. Dat meldt het Openbaar Ministerie in een verklaring.
7 uur geledenMASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.
10 uur geledenQOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
16 uur geleden