Politie Seattle gaat protestzone ontruimen
SEATTLE (ANP/RTR) - De politie in het Amerikaanse Seattle gaat een 'autonome zone' in de stad ontruimen die demonstranten enkele weken geleden in de stad hadden ingericht. Dat gebeurt nadat burgemeester Jenny Durkan de zone tot illegale bijeenkomst had verklaard. Volgens de politie is sprake van geweld in en rond de protestzone, heerst er wetteloosheid en zal woensdag worden ingegrepen.
De actievoerders deden mee aan de massale protesten in de VS tegen politiegeweld en racisme na de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd bij zijn arrestatie in Minneapolis. Ze bezetten een deel van een wijk Capitol Hill. De politie trok zich daar op 8 juni terug en sindsdien is sprake van de autonome zone.
Onder anderen president Donald Trump sprak er schande van dat de lokale autoriteiten toelieten hoe een deel van de stad door actievoerders werd bezet.
Burgemeester Durkan riep de demonstranten afgelopen week zonder succes op te vertrekken. Dat was kort nadat bij een schietincident in de zone een dode en een gewonde waren gevallen. Toen politiemensen naar de plek toe wilden, hielden demonstranten hen onder dreiging met geweld weg bij de plek.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
56 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
4 uur geleden