Politie: schutters Bondi Beach verkenden plek van schietpartij
CANBERRA (ANP/AFP) - De twee mannen die verdacht worden van de dodelijke aanslag op Bondi Beach eerder deze maand hebben volgens de Australische politie een paar dagen eerder een verkenningsbezoek gebracht aan de plek van de schietpartij. Dat blijkt uit vrijgegeven rechtbankdocumenten.
De schutters zouden op het platteland in Australië getraind hebben voor de aanslag. Australische media meldden eerder dat de vader en zoon een jihadistisch-militaire training volgden op de Filipijnen. Dat land ontkende dat.
De schutters openden het vuur op een chanoeka-viering aan zee. Vijftien mensen kwamen om het leven en zeker veertig anderen raakten gewond. Uit de vrijgegeven rechtbankdocumenten blijkt ook dat de daders volgens de politie een filmpje hadden opgenomen waarin ze zionisten veroordelen. In een videobestand dat werd gevonden op de telefoon van een van de daders, zitten de twee voor een vlag van de Islamitische Staat en reciteren ze uit de Koran. Ze zouden in die video ook uitspraken hebben gedaan over hun motivatie voor de aanslag op Bondi Beach.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
32 minuten geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
45 minuten geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
4 uur geleden