Politie schiet verdachte neer na schietpartij in woning Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Een agent heeft in een woning aan de Meiland in Rotterdam een verdachte neergeschoten. Het slachtoffer is gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Hij is buiten levensgevaar, zegt een woordvoerster van de politie.
De politie kreeg een melding binnen over een schietpartij in de woning. Eenmaal aangekomen bleek dat de woning was overvallen door drie personen en dat er was geschoten. In de woning waren meerdere mensen aanwezig, van wie er een gewond was.
Omdat er een dreigende situatie ontstond, zag een agent zich genoodzaakt zijn wapen te gebruiken. Hierbij is een van de verdachten geraakt. Samen met de andere gewonde is hij overgebracht naar het ziekenhuis.
Elf mensen aangehouden
De politie hield vervolgens in totaal elf mensen aan onder wie de twee gewonden. Op straat is een vuurwapen gevonden.
De Rijksrecherche stelt een onderzoek in naar de agent die geschoten heeft. De politie is nog bezig met het onderzoek en vraagt ooggetuigen zich te melden.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant stelt een besluit over het mogelijk verdwijnen van het dorp Moerdijk uit. De provincie wil de komende maanden diverse onderzoeken laten doen, onder meer om de maatschappelijke kosten en baten en de milieugevolgen te kunnen afwegen. Wat de gemeente Moerdijk betreft, maakt het dorp met ruim 1100 inwoners plaats voor uitbreiding van het bestaande haven- en industrieterrein in die plaats.
28 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Negen mensen zijn donderdag aangehouden rond de Europa League-wedstrijd van Go Ahead Eagles tegen het Duitse VfB Stuttgart in Deventer. Ze hadden zich volgens de politie schuldig gemaakt aan belediging, mishandeling, openlijk geweld en het niet voldoen aan een bevel van een agent.
37 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Boeren met en zonder tractoren zijn naar het provinciehuis in Den Bosch gekomen. Ze maken zich zorgen over diverse plannen waarover de Brabantse politiek vrijdag vergadert. De maatregelen zijn ingrijpend, stapelen zich op op het boerenerf en hebben gevolgen voor de toekomst van de agrarische bedrijven, aldus landbouworganisatie ZLTO.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Mensen met een vorm van autisme hebben dat niet gekregen doordat ze zijn gevaccineerd. Inentingen veroorzaken geen autisme, heeft bijwerkingencentrum Lareb vrijdag nogmaals gezegd.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - Voor het eerst sinds eind oktober verblijven minder dan 1900 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA blijft al ruim een week onder de limiet van 2000 mensen, en hoeft daardoor al een tijdje geen dwangsommen meer te betalen aan de gemeente Westerwolde, waarin Ter Apel ligt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal vrouwen dat werd gedood door een partner of door een ex, is in de afgelopen 15 jaar onveranderd gebleven. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekend. Bij gescheiden vrouwen komt moord of doodslag door een (ex-)partner het vaakst voor.
6 uur geledenWANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.
9 uur geleden