Politie schiet verdachte neer na schietpartij in woning Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Een agent heeft in een woning aan de Meiland in Rotterdam een verdachte neergeschoten. Het slachtoffer is gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Hij is buiten levensgevaar, zegt een woordvoerster van de politie.
De politie kreeg een melding binnen over een schietpartij in de woning. Eenmaal aangekomen bleek dat de woning was overvallen door drie personen en dat er was geschoten. In de woning waren meerdere mensen aanwezig, van wie er een gewond was.
Omdat er een dreigende situatie ontstond, zag een agent zich genoodzaakt zijn wapen te gebruiken. Hierbij is een van de verdachten geraakt. Samen met de andere gewonde is hij overgebracht naar het ziekenhuis.
Elf mensen aangehouden
De politie hield vervolgens in totaal elf mensen aan onder wie de twee gewonden. Op straat is een vuurwapen gevonden.
De Rijksrecherche stelt een onderzoek in naar de agent die geschoten heeft. De politie is nog bezig met het onderzoek en vraagt ooggetuigen zich te melden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
5 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
1 dag geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
1 dag geleden