Politie schiet dreigende vrouw neer op treinstation Parijs
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft dinsdagochtend een vrouw neergeschoten op een treinstation in Parijs. De vrouw dreigde zichzelf op te blazen, aldus het kantoor van de openbaar aanklager.
De vrouw is met levensgevaarlijke verwondingen opgenomen in het ziekenhuis. Op haar lichaam zijn geen explosieven of andere wapens gevonden. Agenten slaagden er volgens een politiebron in de vrouw op het station Bibliothèque François Mitterrand "te isoleren" en schoten "voor hun eigen veiligheid".
De vrouw weigerde politiebevelen op te volgen. Daarop schoten twee agenten in totaal acht keer, aldus het kantoor van de aanklager. Dat meldde eerder dat er één schot was gelost. De volledig gesluierde vrouw riep op het station "Allahu Akbar" (God is de grootste) en uitte dreigementen, aldus de politiebron op basis van getuigen. Agenten kwamen ter plaatse na meldingen van treinreizigers.
Onderzoek
Er zijn onderzoeken gestart naar de acties van de vrouw en het schieten door de politie. Volgens een regeringswoordvoerder was de vrouw eerder veroordeeld voor het bedreigen van patrouilleerde agenten en waren er zorgen over haar mentale gezondheid. Twee politiebronnen zeggen dat de vrouw in het verleden op een lijst was gezet om radicalisering, maar konden niet zeggen of haar naam er nog steeds op staat.
Het landelijke dreigingsniveau in Frankrijk is op 13 oktober naar de hoogste categorie gegaan. Dat gebeurde na de dood van Dominique Bernard (57). De docent Frans werd op een school in het Noord-Franse Arras doodgestoken door een geradicaliseerde oud-leerling. Sindsdien zijn bij de Franse autoriteiten ook veel bommeldingen binnengekomen, waaronder honderd over luchthavens sinds 18 oktober.
Meer uit Buitenland
BELGRADO (ANP/RTR/AFP) - De voormalige Bosnisch-Servische opperbevelhebber Ratko Mladić is overleden. Dat bevestigen zijn advocaat en een VN-functionaris tegen persbureau Reuters na berichtgeving in Servische staatsmedia. De 84-jarige Mladić verkeerde al langer in slechte gezondheid. Hij werd veroordeeld voor genocide en misdaden tegen de menselijkheid voor zijn rol in de oorlog in Bosnië van 1992 tot 1995.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten hebben voorafgaand aan beladen overleg over de mogelijke terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa complimenten uitgedeeld aan Nederland. Onderminister van Defensie Elbridge Colby prees de "buitengewone" investeringen in Defensie die Nederland en andere Europese landen als Polen en Duitsland doen.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - De rampenautoriteit in Nepal waarschuwt voor nieuwe overstromingen nu het waterpeil in een meer stijgt. Het meer was ontstaan op de plek van de overstroming doordat de rivier geblokkeerd raakte.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/BLOOMBERG) - India wil buurland Nepal helpen bij zijn stroomvoorziening omdat de verwoestende overstromingen in het land schade hebben aangericht aan waterkrachtcentrales. Door de schade is volgens het energieministerie van Nepal ongeveer 8 procent van de stroomproductiecapaciteit van Nepal uitgeschakeld.
2 uur geledenKATHMANDU (ANP) - Het dodental na de overstromingen in Nepal is opgelopen naar 332, meldt de BBC op basis van de Nepalese politie. Net over de grens in Tibet, dat ook door het natuurgeweld is getroffen, staat het aantal omgekomen mensen nog steeds op 3.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen reist volgende week af naar Groenland, laat haar woordvoerder weten. Ze is op zondag 6 en maandag 7 september in het land. Op de planning staat een ontmoeting met de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen, de Deense premier Mette Frederiksen en premier Beinir Johannesen van de Faeröer.
3 uur geledenRIGA/TALLINN (ANP) - Estland en Letland zeggen geen grotere kans te zien op een Russische aanval sinds de berichten daarover uit de Verenigde Staten. Het verrassingsbezoek aan Moskou van de Amerikaanse CIA-baas, die Rusland volgens Amerikaanse media zo'n actie uit het hoofd wilde praten, is voor de Baltische landen geen reden het dreigingsniveau te verhogen.
3 uur geleden