Politie schiet bij aanhouding overval supermarkt Oldenzaal
OLDENZAAL (ANP) - De politie in Oldenzaal heeft vrijdagavond schoten gelost bij de aanhouding van een verdachte die met een mes een supermarkt zou hebben overvallen. De verdachte, een 44-jarige man uit Deventer, werd niet geraakt, maar is wel onderzocht in het ziekenhuis omdat hij buiten bewustzijn leek, meldt de politie.
Agenten kwamen af op de melding van een gewapende overval en losten een waarschuwingsschot toen de verdachte wegrende. Omdat hij weg bleef rennen, werd er nogmaals geschoten en viel de man neer. De politiemensen dachten dat ze hem hadden geraakt, maar zagen geen bloed en ook geen verwondingen. Bij nader onderzoek in het ziekenhuis werden ook geen verwondingen aangetroffen. De man is overgebracht naar de politiecel. Hij verklaarde dat hij de hele dag middelen had gebruikt, aldus de politie.
Een 21-jarige man uit Oldenzaal was getuige van de overval. Hij raakte gewond. Het mes van de overvaller raakte hem volgens de politie toen hij probeerde te voorkomen dat de verdachte opnieuw een greep uit de kassa in de supermarkt wilde doen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
20 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
21 uur geleden