Politie schiet bij aanhouding overval supermarkt Oldenzaal
OLDENZAAL (ANP) - De politie in Oldenzaal heeft vrijdagavond schoten gelost bij de aanhouding van een verdachte die met een mes een supermarkt zou hebben overvallen. De verdachte, een 44-jarige man uit Deventer, werd niet geraakt, maar is wel onderzocht in het ziekenhuis omdat hij buiten bewustzijn leek, meldt de politie.
Agenten kwamen af op de melding van een gewapende overval en losten een waarschuwingsschot toen de verdachte wegrende. Omdat hij weg bleef rennen, werd er nogmaals geschoten en viel de man neer. De politiemensen dachten dat ze hem hadden geraakt, maar zagen geen bloed en ook geen verwondingen. Bij nader onderzoek in het ziekenhuis werden ook geen verwondingen aangetroffen. De man is overgebracht naar de politiecel. Hij verklaarde dat hij de hele dag middelen had gebruikt, aldus de politie.
Een 21-jarige man uit Oldenzaal was getuige van de overval. Hij raakte gewond. Het mes van de overvaller raakte hem volgens de politie toen hij probeerde te voorkomen dat de verdachte opnieuw een greep uit de kassa in de supermarkt wilde doen.
Meer uit Binnenland
NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
6 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
3 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
5 uur geleden