Politie Rusland opent onderzoek in zaak Navalni
MOSKOU (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Russische politie start een onderzoek naar de mogelijke vergiftiging van oppositieleider Aleksej Navalni. Navalni werd vorige week onwel op een binnenlandse vlucht, momenteel ligt hij in een kunstmatig coma in Duitsland.
De Duitse artsen zeggen dat Navalni is vergiftigd. De artsen die de oppositieleider behandelden in Rusland zeggen dat het niet zo is. Rusland noemde de Duitse conclusies eerder nog voorbarig.
De Russische politie gaat nu onderzoeken wat er is gebeurd. De Europese ministers van Buitenlandse Zaken bespreken het incident donderdag tijdens een bijeenkomst.
Forensische onderzoeken
Ondertussen meldde de politie dat er tot nu toe geen sporen van bedwelmende middelen waren gevonden op de plekken waar Navalni was geweest zoals zijn hotelkamer in de Siberische stad Omsk en wegen en straten. De politie nam naar eigen zeggen honderd dingen in beslag voor onderzoek. Opnamen van bewakingscamera's werden bekeken en er werden meer dan twintig forensische onderzoeken uitgevoerd.
Justitie in Rusland heeft de Duitse artsen gevraagd om het medische dossier van Navalni te overhandigen. Vanuit Duitsland was eerder al toegezegd mee te zullen werken aan een Russisch onderzoek. De Russische openbaar aanklager zegt dat er geen aanwijzingen zijn dat Navalni slachtoffer van een misdrijf is geworden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
3 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
5 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
6 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
8 uur geleden