
Politie rukt massaal uit voor jongens met airsoftwapens in Tholen
THOLEN (ANP) - De politie is zaterdag in Zeeland met veel man op een melding afgekomen omdat iemand met een vuurwapen zou lopen in een bosgebied bij Tholen. Ook een politiehond werd ingezet. Eenmaal ter plaatse troffen agenten vijf jongens aan die met airsoftwapens aan het spelen waren.
Volgens de politie leken de wapens net echt. Ze zijn in beslag genomen en de jongeren zijn door agenten naar huis gebracht. "Uiteraard zal er nog een straf volgen", aldus de politie op Facebook.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De NS gaat treinreizigers in de spits dit najaar wijzen op rustigere alternatieven. De vervoerder hoopt hen zo te bewegen een minder drukke trein te kiezen. Onder meer met pushmeldingen wil de NS reizigers attenderen op treinen met meer zitplaats.
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een omslagpunt in het klimaat ligt mogelijk veel dichterbij dan onderzoeken tot nu toe verwachtten. Wetenschappers van de Universiteit Utrecht zien in hun klimaatmodel dat de Golfstroom in de jaren zestig van deze eeuw al een kritisch kantelpunt kan bereiken als de uitstoot van broeikasgassen niet drastisch vermindert.
37 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft Lucille Werner aangesteld als projectleider sociale veiligheid, diversiteit en inclusie. De presentatrice en oud-politica gaat daar de plannen voor sociale veiligheid die zijn ontwikkeld na het advies van de commissie-Van Rijn verder uitrollen en implementeren, meldt de omroep dinsdag.
1 uur geledenLEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - Netbeheerder TenneT gaat dinsdag verder met het stabiliseren van de hoogspanningsmast bij Franeker die door beschadigingen zou kunnen omvallen. Maandag voer een schip met daarop een kraan tegen hoogspanningskabels waarbij ook de mast beschadigd raakte. Het gebied rond de mast blijft voorlopig afgesloten en ook de treinen tussen Leeuwarden en Harlingen rijden niet.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren ervaren geregeld prestatiedruk en dat heeft gevolgen voor hun lichamelijke en geestelijke gezondheid. KidsRights roept op de druk op jonge mensen te verminderen. "Presteren is prima. Maar prestatiedruk mag er niet toe leiden dat jongeren hieronder gebukt gaan en zelfs uitvallen. Dat is wel wat we zien gebeuren, en dat is ernstig", zegt voorzitter Marc Dullaert van KidsRights.
4 uur geledenVEENDAM (ANP) - Een passagier van een luchtballon is maandagavond gewond geraakt bij een harde landing in een weiland in het buitengebied bij Veendam. Het slachtoffer was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de brandweer. Over de precieze toestand van het slachtoffer kon hij geen details geven.
12 uur geledenLEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - De stroomstoring waarmee Leeuwarden en omgeving sinds maandagmiddag kampten, is voorbij. Het is TenneT gelukt om hoogspanningsstation Schenkenschans weer onder spanning te brengen, meldt de netbeheerder. Liander heeft alle klanten inmiddels weer aangesloten.
12 uur geleden