Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Rotterdam wilde meer onrust onder bewoners voorkomen

Politie Rotterdam wilde meer onrust onder bewoners voorkomen

ROTTERDAM (ANP) - De politie Rotterdam waarschuwde bewoners van IJsselmonde pas donderdag om alert te zijn naar aanleiding van drie schietincidenten in de wijk, om te voorkomen dat er meer onrust zou ontstaan. Dat zei politiechef Fred Westerbeke vrijdagavond in Nieuwsuur.

Een dergelijke waarschuwing is "ongekend", aldus Westerbeke. "Ik kan mij dat ook niet herinneren, dat we dat eerder ergens hebben moeten doen. Dat moet je ook goed afwegen, wat dat betekent", zegt hij.

Volgens Westerbeke ging de afweging onder meer over de vraag of een waarschuwing "ook echt noodzakelijk" was. "Organiseer je daarmee juist niet dat er nog veel meer onrust gaat ontstaan?". De politiechef stelt dat na de eerste twee moorden nog niet direct duidelijk was dat er ook een derde zou volgen.

De veiligheid van de bewoners gaf uiteindelijk de doorslag. "Wij vonden hier dat wij toch dit signaal moesten afgeven", aldus Westerbeke.

Door de schietpartijen van de afgelopen weken kwamen drie mannen om het leven. Donderdagavond werd een verdachte aangehouden. De politie onderzoekt nog of de 24-jarige man in de afgelopen periode ook bij andere geweldsincidenten betrokken is geweest. "We hebben nog onopgeloste zaken in Rotterdam liggen en daar zijn we nu ook naar aan het kijken. Mogelijk dat daar nog andere zaken uitkomen", aldus Westerbeke.

Meer uit Binnenland

Code oranje ook in Groningen voorbij

DE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.

35 minuten geleden
Opstootje bij pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Nog 3 tot 6 miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

DEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

2 uur geleden
Voormalig Kamerlid en burgemeester Jan Nico Scholten overleden

DEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.

5 uur geleden
Angolees (25) aangehouden in Waalwijk voor moord op Britse jongen

WAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.

5 uur geleden
Code oranje in het noordoosten verlengd

DE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.

6 uur geleden
Gladheid in noorden zorgt voor ongelukken ondanks rust op de weg

GRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.

7 uur geleden