Politie Rotterdam wilde meer onrust onder bewoners voorkomen
ROTTERDAM (ANP) - De politie Rotterdam waarschuwde bewoners van IJsselmonde pas donderdag om alert te zijn naar aanleiding van drie schietincidenten in de wijk, om te voorkomen dat er meer onrust zou ontstaan. Dat zei politiechef Fred Westerbeke vrijdagavond in Nieuwsuur.
Een dergelijke waarschuwing is "ongekend", aldus Westerbeke. "Ik kan mij dat ook niet herinneren, dat we dat eerder ergens hebben moeten doen. Dat moet je ook goed afwegen, wat dat betekent", zegt hij.
Volgens Westerbeke ging de afweging onder meer over de vraag of een waarschuwing "ook echt noodzakelijk" was. "Organiseer je daarmee juist niet dat er nog veel meer onrust gaat ontstaan?". De politiechef stelt dat na de eerste twee moorden nog niet direct duidelijk was dat er ook een derde zou volgen.
De veiligheid van de bewoners gaf uiteindelijk de doorslag. "Wij vonden hier dat wij toch dit signaal moesten afgeven", aldus Westerbeke.
Door de schietpartijen van de afgelopen weken kwamen drie mannen om het leven. Donderdagavond werd een verdachte aangehouden. De politie onderzoekt nog of de 24-jarige man in de afgelopen periode ook bij andere geweldsincidenten betrokken is geweest. "We hebben nog onopgeloste zaken in Rotterdam liggen en daar zijn we nu ook naar aan het kijken. Mogelijk dat daar nog andere zaken uitkomen", aldus Westerbeke.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
6 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
43 minuten geledenTER APEL (ANP) - Vrijdag hebben zo'n zestig mensen die voor het aanmeldcentrum in Ter Apel aan het wachten waren een plek in de opvanglocatie gekregen. Het gaat daarbij niet om kwetsbare mensen, voor wie ook de afgelopen dagen nog plek was. Dat is voor het eerst sinds woensdag werd besloten niet iedereen meer toe te laten, bevestigt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.
3 uur geledenEERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.
9 uur geleden