Politie Rotterdam wilde meer onrust onder bewoners voorkomen
ROTTERDAM (ANP) - De politie Rotterdam waarschuwde bewoners van IJsselmonde pas donderdag om alert te zijn naar aanleiding van drie schietincidenten in de wijk, om te voorkomen dat er meer onrust zou ontstaan. Dat zei politiechef Fred Westerbeke vrijdagavond in Nieuwsuur.
Een dergelijke waarschuwing is "ongekend", aldus Westerbeke. "Ik kan mij dat ook niet herinneren, dat we dat eerder ergens hebben moeten doen. Dat moet je ook goed afwegen, wat dat betekent", zegt hij.
Volgens Westerbeke ging de afweging onder meer over de vraag of een waarschuwing "ook echt noodzakelijk" was. "Organiseer je daarmee juist niet dat er nog veel meer onrust gaat ontstaan?". De politiechef stelt dat na de eerste twee moorden nog niet direct duidelijk was dat er ook een derde zou volgen.
De veiligheid van de bewoners gaf uiteindelijk de doorslag. "Wij vonden hier dat wij toch dit signaal moesten afgeven", aldus Westerbeke.
Door de schietpartijen van de afgelopen weken kwamen drie mannen om het leven. Donderdagavond werd een verdachte aangehouden. De politie onderzoekt nog of de 24-jarige man in de afgelopen periode ook bij andere geweldsincidenten betrokken is geweest. "We hebben nog onopgeloste zaken in Rotterdam liggen en daar zijn we nu ook naar aan het kijken. Mogelijk dat daar nog andere zaken uitkomen", aldus Westerbeke.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
1 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
3 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.
5 uur geleden