Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Rotterdam wilde meer onrust onder bewoners voorkomen

Politie Rotterdam wilde meer onrust onder bewoners voorkomen

ROTTERDAM (ANP) - De politie Rotterdam waarschuwde bewoners van IJsselmonde pas donderdag om alert te zijn naar aanleiding van drie schietincidenten in de wijk, om te voorkomen dat er meer onrust zou ontstaan. Dat zei politiechef Fred Westerbeke vrijdagavond in Nieuwsuur.

Een dergelijke waarschuwing is "ongekend", aldus Westerbeke. "Ik kan mij dat ook niet herinneren, dat we dat eerder ergens hebben moeten doen. Dat moet je ook goed afwegen, wat dat betekent", zegt hij.

Volgens Westerbeke ging de afweging onder meer over de vraag of een waarschuwing "ook echt noodzakelijk" was. "Organiseer je daarmee juist niet dat er nog veel meer onrust gaat ontstaan?". De politiechef stelt dat na de eerste twee moorden nog niet direct duidelijk was dat er ook een derde zou volgen.

De veiligheid van de bewoners gaf uiteindelijk de doorslag. "Wij vonden hier dat wij toch dit signaal moesten afgeven", aldus Westerbeke.

Door de schietpartijen van de afgelopen weken kwamen drie mannen om het leven. Donderdagavond werd een verdachte aangehouden. De politie onderzoekt nog of de 24-jarige man in de afgelopen periode ook bij andere geweldsincidenten betrokken is geweest. "We hebben nog onopgeloste zaken in Rotterdam liggen en daar zijn we nu ook naar aan het kijken. Mogelijk dat daar nog andere zaken uitkomen", aldus Westerbeke.

Meer uit Binnenland

Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

7 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

7 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

8 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

21 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

1 dag geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

1 dag geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

1 dag geleden