Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Rotterdam: bekerfinale is voor ons een flinke uitdaging

Politie Rotterdam: bekerfinale is voor ons een flinke uitdaging

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie bereidt zich naar eigen zeggen uitgebreid voor om zondag de bekerfinale tussen PSV en Ajax in een volle Kuip in goede banen te leiden, zegt een woordvoerder. Hoe men dat gaat doen en met hoeveel mensen zegt hij om tactische redenen niet.

In het stadion worden een kleine 50.000 toeschouwers verwacht. "We verzamelen informatie en proberen in kaart te brengen hoe de supportersstromen lopen. Het is een flinke logistieke uitdaging om dat in goede banen te leiden," zegt de woordvoerder.

Veel supporters van PSV komen met bussen, aanhangers uit Amsterdam komen veelal met de supporterstrein naar Rotterdam. Daarnaast reizen duizenden mensen die een kaart hebben in een neutraal vak op eigen gelegenheid naar de wedstrijd, waardoor er verschillende verkeers- en mensenstromen tegelijk zijn. "Gelukkig zijn we wel gewend hoe om te gaan met deze situatie. Bij thuiswedstrijden van Feyenoord zit de Kuip ook vaak vol", aldus de zegsman.

Herhaling

De politie is beducht om een herhaling van 19 december vorig jaar te voorkomen. Toen kwam het tot zware ongeregeldheden rond het Eredivisieduel Feyenoord-Ajax. Bij het stadion in Rotterdam verzamelden zich voor de wedstrijd honderden mensen. Bij aankomst van de spelersbus van Ajax werd deze door relschoppers bekogeld en werd veel zwaar knalvuurwerk afgestoken dat ook naar de aanwezige agenten werd gegooid.

Kort daarna veegde de politie het parkeerterrein waar een confrontatie dreigde tussen politie en relschoppers, schoon. Rondom die wedstrijd werden 78 personen aangehouden.

Spanning

De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax stond onder extra hoogspanning vanwege de aanwezigheid van ex-Feyenoordspeler Steven Berghuis, die vorig jaar een veelbesproken overstap maakte naar Ajax. Dat was voor enkelen aanleiding om een antisemitische muurschildering te maken van Berghuis in de Rotterdamse wijk Crooswijk. Ook werd de speler door onbekenden zo ernstig bedreigd dat hij aangifte deed bij de politie.

De finale om de KNVB-Beker begint eerste paasdag om 18.00 uur.

Meer uit Voetbal

Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

3 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

13 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

15 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

15 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

15 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

17 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

19 uur geleden