Politie Rotterdam: bekerfinale is voor ons een flinke uitdaging
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie bereidt zich naar eigen zeggen uitgebreid voor om zondag de bekerfinale tussen PSV en Ajax in een volle Kuip in goede banen te leiden, zegt een woordvoerder. Hoe men dat gaat doen en met hoeveel mensen zegt hij om tactische redenen niet.
In het stadion worden een kleine 50.000 toeschouwers verwacht. "We verzamelen informatie en proberen in kaart te brengen hoe de supportersstromen lopen. Het is een flinke logistieke uitdaging om dat in goede banen te leiden," zegt de woordvoerder.
Veel supporters van PSV komen met bussen, aanhangers uit Amsterdam komen veelal met de supporterstrein naar Rotterdam. Daarnaast reizen duizenden mensen die een kaart hebben in een neutraal vak op eigen gelegenheid naar de wedstrijd, waardoor er verschillende verkeers- en mensenstromen tegelijk zijn. "Gelukkig zijn we wel gewend hoe om te gaan met deze situatie. Bij thuiswedstrijden van Feyenoord zit de Kuip ook vaak vol", aldus de zegsman.
Herhaling
De politie is beducht om een herhaling van 19 december vorig jaar te voorkomen. Toen kwam het tot zware ongeregeldheden rond het Eredivisieduel Feyenoord-Ajax. Bij het stadion in Rotterdam verzamelden zich voor de wedstrijd honderden mensen. Bij aankomst van de spelersbus van Ajax werd deze door relschoppers bekogeld en werd veel zwaar knalvuurwerk afgestoken dat ook naar de aanwezige agenten werd gegooid.
Kort daarna veegde de politie het parkeerterrein waar een confrontatie dreigde tussen politie en relschoppers, schoon. Rondom die wedstrijd werden 78 personen aangehouden.
Spanning
De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax stond onder extra hoogspanning vanwege de aanwezigheid van ex-Feyenoordspeler Steven Berghuis, die vorig jaar een veelbesproken overstap maakte naar Ajax. Dat was voor enkelen aanleiding om een antisemitische muurschildering te maken van Berghuis in de Rotterdamse wijk Crooswijk. Ook werd de speler door onbekenden zo ernstig bedreigd dat hij aangifte deed bij de politie.
De finale om de KNVB-Beker begint eerste paasdag om 18.00 uur.
Meer uit Voetbal
ATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
9 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
23 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
23 uur geleden