Politie Rotterdam begint met sloop door explosie getroffen pand
ROTTERDAM (ANP) - De politie start met het geleidelijk afbreken van het door explosie getroffen pand aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid. Dit doet de politie om de zoektocht naar de drie vermisten mogelijk te maken.
Eerder woensdag gingen familieleden van een van de drie vermisten eigenhandig op zoek in het puin en vonden daar een deel van een lichaam, zo vertelden ze aan de fotograaf van het ANP. Ze zijn door de politie weggestuurd en opgevangen, zegt een woordvoerder van de politie.
"We willen zo snel mogelijk bij de drie vermisten zijn", zegt de woordvoerder. "Maar dat moet veilig. We willen niet dat er nog meer slachtoffers vallen, inclusief de eigen collega's."
Erg fragiel
De constructie van het pand met woningen is volgens de politie erg fragiel en staat door de explosie op instorten. "De pilaren in het midden van het pand zijn weg of staan krom en breken bijna door. Daardoor kan er niet veilig gezocht worden," zegt de woordvoerster. Er wordt ook een zogeheten 3D-scan gemaakt van het gebied, aldus de politie.
Er staan veel omstanders, een deel van hen reageert emotioneel op de gebeurtenissen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
9 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
9 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
10 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
11 uur geleden