Politie Rotterdam begint met sloop door explosie getroffen pand
ROTTERDAM (ANP) - De politie start met het geleidelijk afbreken van het door explosie getroffen pand aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid. Dit doet de politie om de zoektocht naar de drie vermisten mogelijk te maken.
Eerder woensdag gingen familieleden van een van de drie vermisten eigenhandig op zoek in het puin en vonden daar een deel van een lichaam, zo vertelden ze aan de fotograaf van het ANP. Ze zijn door de politie weggestuurd en opgevangen, zegt een woordvoerder van de politie.
"We willen zo snel mogelijk bij de drie vermisten zijn", zegt de woordvoerder. "Maar dat moet veilig. We willen niet dat er nog meer slachtoffers vallen, inclusief de eigen collega's."
Erg fragiel
De constructie van het pand met woningen is volgens de politie erg fragiel en staat door de explosie op instorten. "De pilaren in het midden van het pand zijn weg of staan krom en breken bijna door. Daardoor kan er niet veilig gezocht worden," zegt de woordvoerster. Er wordt ook een zogeheten 3D-scan gemaakt van het gebied, aldus de politie.
Er staan veel omstanders, een deel van hen reageert emotioneel op de gebeurtenissen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
10 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
13 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
21 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
23 uur geleden