Politie roept senaat op generiek verbod designerdrugs te omarmen
DEN HAAG (ANP) - De politie doet een "dringend beroep" op de Eerste Kamer om in te stemmen met een generiek verbod op Nieuw Psychoactieve Stoffen (NPS), beter bekend als designerdrugs. Een wet die dit mogelijk maakt, werd eerder goedgekeurd door de Tweede Kamer en de behandeling ervan staat dinsdag op de agenda in de senaat.
Voor producenten van dit soort drugs is het nu nog mogelijk om de Opiumwet te omzeilen. Dit doen ze door minimale scheikundige aanpassingen door te voeren, zodat de stof niet meer onder de wet valt. Terwijl de werking van de drugs hetzelfde blijft. Designerdrugs zijn chemische drugs die veel overeenkomsten hebben met verboden middelen als xtc en amfetamine, maar op die manier toch legaal verkocht kunnen worden.
Als de nieuwe wet wordt aangenomen, worden hele stofgroepen verboden. Dit kan doordat een nieuwe lijst aan de Opiumwet wordt toegevoegd. Het doorvoeren van minimale scheikundige aanpassingen biedt dan geen soelaas meer, aldus de politie in een verklaring.
"Een alomvattende wet is essentieel om de handel in deze middelen effectief aan te pakken", stelt Willem Woelders, portefeuillehouder drugs bij de politie.
Meer uit Binnenland
HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
13 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
15 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
16 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
19 uur geleden