Politie roept senaat op generiek verbod designerdrugs te omarmen
DEN HAAG (ANP) - De politie doet een "dringend beroep" op de Eerste Kamer om in te stemmen met een generiek verbod op Nieuw Psychoactieve Stoffen (NPS), beter bekend als designerdrugs. Een wet die dit mogelijk maakt, werd eerder goedgekeurd door de Tweede Kamer en de behandeling ervan staat dinsdag op de agenda in de senaat.
Voor producenten van dit soort drugs is het nu nog mogelijk om de Opiumwet te omzeilen. Dit doen ze door minimale scheikundige aanpassingen door te voeren, zodat de stof niet meer onder de wet valt. Terwijl de werking van de drugs hetzelfde blijft. Designerdrugs zijn chemische drugs die veel overeenkomsten hebben met verboden middelen als xtc en amfetamine, maar op die manier toch legaal verkocht kunnen worden.
Als de nieuwe wet wordt aangenomen, worden hele stofgroepen verboden. Dit kan doordat een nieuwe lijst aan de Opiumwet wordt toegevoegd. Het doorvoeren van minimale scheikundige aanpassingen biedt dan geen soelaas meer, aldus de politie in een verklaring.
"Een alomvattende wet is essentieel om de handel in deze middelen effectief aan te pakken", stelt Willem Woelders, portefeuillehouder drugs bij de politie.
Meer uit Binnenland
ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.
45 minuten geledenMOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".
5 uur geledenDORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.
9 uur geleden