Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie registreert 500 strafbare feiten bij bruinkoolprotesten

Politie registreert 500 strafbare feiten bij bruinkoolprotesten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - In totaal zijn er bij de protesten tegen de bruinkoolwinning nabij het Duitse dorp Lützerath zo'n vijfhonderd strafbare feiten gepleegd. Dat zegt binnenlandminister Herbert Reul van de deelstaat Noordrijn-Westfalen.

Het bruinkooldorp werd twee jaar lang bezet om sloop ten behoeve van bruinkoolwinning te voorkomen. De bewoners van het gehucht zijn jaren geleden al uitgekocht en vertrokken.

Vorige week ging de politie over tot ontruiming. Zaterdag was er ook een grote demonstratie, waarbij de politie en radicale betogers slaags raakten. Maandag verlieten de laatste bezetters het terrein.

Dertig strafbare feiten

Volgens Reul zijn in aanloop naar de ontruiming dertig strafbare feiten geregistreerd, nog eens vierhonderd tijdens de ontruiming en vijftig bij de demonstratie. Ook wordt in vijf gevallen gekeken naar het optreden van de politie zelf.

De Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg was de afgelopen dagen ook in Lützerath. Zij en andere actievoerders beschuldigen de politie van excessief optreden. Maar tegen die aantijging verzet Reul zich. Volgens hem was de ergste verwonding die een klimaatactivist opliep bij de demonstratie zaterdag een hersenschudding.

Vijf agenten naar ziekenhuis

In totaal moesten veertien mensen naar het ziekenhuis, onder wie vijf agenten. De klimaatactivisten zeiden een dag na de grote demonstratie dat bij de confrontaties met de politie mogelijk meer dan honderd actievoerders gewond zijn geraakt. Sommigen verkeerden in levensgevaar, maar dat spreekt de politie tegen.

Meer uit Buitenland

Trump bij vertrek Musk: hij zal van tijd tot tijd terugkomen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft miljardair Elon Musk bedankt voor zijn diensten en verwacht dat hij in de toekomst ook nog werkzaamheden voor hem zal verrichten. Hij zal van tijd tot tijd terugkomen, zei Trump in de Oval Office met Musk naast hem.

3 minuten geleden
Dodental stijgt na overstromingen in Nigeria

MOKWA (ANP/AFP) - Het dodental na overstromingen in het westen van Nigeria is opgelopen tot zeker 115. De autoriteiten verwachten een verdere stijging.

1 uur geleden
Taylor Swift koopt rechten van al haar muziek terug

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse zangeres Taylor Swift heeft na een jarenlange strijd eindelijk alle rechten van haar muziek in eigen bezit. Dat betekent ook dat er geen heropname van het langverwachte album Reputation komt. Het is niet duidelijk wat ze voor het terugkrijgen van haar opnames heeft betaald.

2 uur geleden
Barcelona verbreekt banden met Israël om oorlog Gaza

BARCELONA (ANP/AFP) - De gemeenteraad van Barcelona heeft besloten de banden met Israël te verbreken om de oorlog in Gaza. Dit betekent onder meer dat een zogenoemde vriendschapsovereenkomst met de stad Tel Aviv wordt opgeschort.

2 uur geleden
VS gaan visumaanvragers die naar Harvard willen extra controleren

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse ambassades en consulaten hebben de opdracht gekregen visumaanvragers die de Harvard-universiteit willen bezoeken extra te controleren. De maatregel is bedoeld om mensen te identificeren "met een geschiedenis van antisemitische intimidatie en geweld", staat in een interne memo van het ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Omstreden hulporganisatie Gaza: 2 miljoen maaltijden uitgedeeld

GAZA-STAD (ANP/DPA) - De omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF) zegt in Gaza meer dan twee miljoen maaltijden te hebben uitgedeeld. Dat komt volgens de organisatie neer op ruim 23.000 voedselpakketten.

3 uur geleden
Zelensky verwijt Russen vredesgesprekken te frustreren

KYIV (ANP/RTR) - Rusland doet er alles aan om te voorkomen dat eventuele nieuwe vredesbesprekingen resultaat opleveren. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dat op X gezegd.

3 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!