Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie publiceert de namen van doodgestoken meisjes Southport

Politie publiceert de namen van doodgestoken meisjes Southport

SOUTHPORT (ANP) - De politie van Merseyside heeft de namen bekendgemaakt van de kinderen die zijn doodgestoken in het Engelse Southport. Het gaat om de 6-jarige Bebe King, Elsie Dot Stancombe van 7 en Alice Dasilva Aguiar van 9 jaar oud. Hun families hebben ook foto's van de kinderen aan de politie gegeven om te verspreiden.

De drie meisjes werden maandag doodgestoken tijdens een dansles op muziek van Taylor Swift. Een 17-jarige jongen wordt verdacht van de aanval en is aangehouden. Eerder dinsdagmiddag meldde de politie dat nog eens acht kinderen gewond raakten, van wie vijf in kritieke toestand verkeren. Daarnaast raakten twee volwassenen ernstig gewond.

Naast de foto's heeft de politie ook verklaringen van nabestaanden van twee van de kinderen gedeeld. "Het is niet in woorden uit te drukken hoe kapot onze familie is nu we proberen om te gaan met het verlies van ons kleine meisje Bebe", zeggen de naasten van Bebe King.

Inzamelingsactie

"Blijf lachen en dansen zoals je zo graag doet, onze prinses, zoals we eerder tegen je gezegd hebben, ben je voor altijd onze prinses en daar kan niemand iets aan veranderen", schrijft de familie van Alice Dasilva Aguiar.

Fans van Taylor Swift hebben met een inzamelingsactie na een dag al meer dan 120.000 pond (142.000 euro) opgehaald voor de families van slachtoffers van de mes-aanval in het Engelse Southport. De teller voor de inzameling op Just Giving loopt nog steeds gestaag op. Het geld is bestemd voor het kinderziekenhuis waar de slachtoffers worden verzorgd en voor gezinnen die een kind zijn verloren en de begrafenis moeten betalen.

Premier Starmer

De Britse premier Keir Starmer heeft bloemen gelegd in Southport, zo is te zien in Britse media. Aanwezigen riepen daarbij naar hem. "Komt u op voor onze kinderen? Gaat u hier iets aan doen?", klonk het vanuit een groep omstanders, vlak voordat Starmer wegliep. "U heeft uw foto, wegwezen!"

"Ik maak me veel zorgen over de veelvoorkomende misdaad met messen en ik ben absoluut vastberaden om te zorgen dat mijn regering dat onder controle krijgt", zei Starmer na afloop tegen onder meer Sky News. "Maar vandaag is niet het moment voor politiek. Vandaag moeten we ons volledig richten op de families die zoveel pijn en rouw doormaken, en op de hele gemeenschap. En moeten we natuurlijk de hulpverleners bedanken die onder de meest gruwelijke omstandigheden in actie kwamen."

Dinsdagavond is er een wake voor de slachtoffers.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

3 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

7 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

8 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

8 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

8 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

10 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

10 uur geleden