Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Portugal: verdachte dood Amsterdammer had vlees bij zich

Politie Portugal: verdachte dood Amsterdammer had vlees bij zich

LISSABON (ANP) - De 26-jarige verdachte van betrokkenheid bij de gewelddadige dood van een 21-jarige Amsterdammer had bij zijn aanhouding in Lissabon een zak met stukken vlees en bebloede kleding in zijn bagage, meldt de Portugese politie. Volgens de Amsterdamse politie houdt de vondst van het vlees in Lissabon geen verband met de zaak. Onderzocht wordt nog of het om menselijke resten gaat.

De man werd maandag aangehouden tijdens de grenscontrole, toen hij met een vals Italiaans identiteitsbewijs naar Belo Horizonte in Brazilië wilde reizen. Volgens Portugese autoriteiten had hij nog andere valse identificatiedocumenten in zijn bezit.

Het dodelijke incident was afgelopen zondag in een woning aan de Vegastraat in Amsterdam-Noord. Het slachtoffer is "door een ernstig geweldsmisdrijf om het leven is gekomen", aldus de politie. De woning is het ouderlijk huis van het slachtoffer, waar hij zelf ook woonde. Volgens getuigen zou daar eerder op de dag ruzie zijn geweest.

Overlevering

De verdachte, die aan zijn hand gewond was, kon aangehouden worden door samenwerking tussen de Portugese autoriteiten en de Koninklijke Marechaussee. Onderzocht wordt nog of de verwondingen verband houden met het geweld in Amsterdam.

Nadat hij uit het ziekenhuis is ontslagen en de juridische procedures in Portugal zijn doorlopen volgt waarschijnlijk overlevering aan Nederland. "Hoe lang het gaat duren voordat hij terug is in Nederland hangt af van zijn medewerking aan het onderzoek", zegt een woordvoerder van de Amsterdamse politie. "Als hij bijvoorbeeld niets wil zeggen kan het wel enkele weken duren. Als hij wel meewerkt, gaat dat sneller."

Meer uit Binnenland

Twee gewonden bij steekpartij in woning Helmond

HELMOND (ANP) - Bij een steekpartij in een woning aan de Peelhof in het Noord-Brabantse Helmond zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee personen gewond geraakt. Het gaat om een man en een vrouw, meldt de politie. Het incident vond rond 02.30 uur plaats.

39 minuten geleden
In groot deel van het land code geel om dichte mist

DEN HAAG (ANP) - In een groot deel van het land, behalve in het westen, komt in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagochtend plaatselijk dichte mist voor. Het KNMI heeft daarom voor alle provincies, behalve Limburg, Zeeland en Zuid- en Noord-Holland, code geel afgekondigd. De waarschuwing geldt tot 11.00 uur.

3 uur geleden
Brand op schip in haven Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - In de haven van het Zeeuwse Terneuzen is vrijdagavond brand uitgebroken op een schip. De brandweer heeft opgeschaald en is met drie blusvoertuigen en een hoogwerker aanwezig. Ook zetten brandweerlieden een speciaal blussysteem in dat werkt met ultrahoge druk om het vuur onder controle te krijgen.

3 uur geleden
Politie schiet man met mes dood in woning Rozenburg

ROZENBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een man doodgeschoten in Rozenburg (gemeente Rotterdam). Dat gebeurde rond 18.00 uur in een woning aan de Ruygeplaat. Agenten kwamen op een melding af en werden daar "geconfronteerd" met een man met een mes, aldus de politie.

7 uur geleden
OM eist 11 jaar cel en tbs tegen Vlaardingse pleegouders 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van elf jaar en tbs met dwangverpleging geëist in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje (10). Het OM acht bewezen dat Johnny van den B. en Daisy W. hun pleegkind opzettelijk zwaar lichamelijk letsel hebben toegebracht. Dit zou zijn gebeurd tussen juni 2023 en 20 mei 2024, het moment waarop ze in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis belandde met tien botbreuken en hersenletsel.

11 uur geleden
Ombudsman onderzoekt gevolgen overheidsbeleid voor boeren

DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen begint een onderzoek naar de gevolgen van het overheidsbeleid voor boeren. Het onderzoek richt zich op de afgelopen tien jaar en de ervaringen van boeren zullen centraal staan.

13 uur geleden
Boetes op illegale verkoop vapes 700 euro hoger

DEN HAAG (ANP) - De boete voor de illegale verkoop van e-sigaretten is met 700 euro verhoogd tot 2040 euro voor een eerste overtreding, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Bij een volgende overtreding gaat de boete met 1000 euro omhoog naar 3060 euro.

13 uur geleden