Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Portugal: verdachte dood Amsterdammer had vlees bij zich

Politie Portugal: verdachte dood Amsterdammer had vlees bij zich

LISSABON (ANP) - De 26-jarige verdachte van betrokkenheid bij de gewelddadige dood van een 21-jarige Amsterdammer had bij zijn aanhouding in Lissabon een zak met stukken vlees en bebloede kleding in zijn bagage, meldt de Portugese politie. Volgens de Amsterdamse politie houdt de vondst van het vlees in Lissabon geen verband met de zaak. Onderzocht wordt nog of het om menselijke resten gaat.

De man werd maandag aangehouden tijdens de grenscontrole, toen hij met een vals Italiaans identiteitsbewijs naar Belo Horizonte in Braziliƫ wilde reizen. Volgens Portugese autoriteiten had hij nog andere valse identificatiedocumenten in zijn bezit.

Het dodelijke incident was afgelopen zondag in een woning aan de Vegastraat in Amsterdam-Noord. Het slachtoffer is "door een ernstig geweldsmisdrijf om het leven is gekomen", aldus de politie. De woning is het ouderlijk huis van het slachtoffer, waar hij zelf ook woonde. Volgens getuigen zou daar eerder op de dag ruzie zijn geweest.

Overlevering

De verdachte, die aan zijn hand gewond was, kon aangehouden worden door samenwerking tussen de Portugese autoriteiten en de Koninklijke Marechaussee. Onderzocht wordt nog of de verwondingen verband houden met het geweld in Amsterdam.

Nadat hij uit het ziekenhuis is ontslagen en de juridische procedures in Portugal zijn doorlopen volgt waarschijnlijk overlevering aan Nederland. "Hoe lang het gaat duren voordat hij terug is in Nederland hangt af van zijn medewerking aan het onderzoek", zegt een woordvoerder van de Amsterdamse politie. "Als hij bijvoorbeeld niets wil zeggen kan het wel enkele weken duren. Als hij wel meewerkt, gaat dat sneller."

Meer uit Binnenland

Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

2 uur geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

4 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

4 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

4 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

5 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

7 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

7 uur geleden