Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie pleit voor structurele oplossingen azc Ter Apel

Politie pleit voor structurele oplossingen azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Om het COA-terrein in Ter Apel veiliger te maken zijn volgens de politie structurele oplossingen nodig. Zo zouden er meer aanmeldcentra in het land moeten komen om de instroom te spreiden en de druk en de impact op het terrein en het dorp Ter Apel te beperken, schrijft de politie in een verklaring na bevindingen van de Inspectie Justitie en Veiligheid.

Volgens de inspectie is er in het asielzoekerscentrum en het aanmeldcentrum sprake van een zeer ernstige veiligheidssituatie, waarbij asielzoekers en medewerkers "een onacceptabel risico" lopen slachtoffer te worden van geweldsincidenten. Medewerkers van het COA en de beveiliging kunnen de veiligheid niet meer garanderen. De inspectie roept daarom de minister op meer politie en bevoegde medewerkers (boa's) in te zetten in Ter Apel.

De politie in Noord-Nederland maakt zich ook zorgen over de veiligheid en ziet dat er meer opgetreden moet worden, maar heeft daarvoor niet voldoende capaciteit. Vanuit het aanmeldcentrum en het COA wordt "zeer regelmatig" een beroep gedaan op de politie en ook in het dorp Ter Apel en omgeving wordt volgens de politie veel overlast en onveiligheid ervaren. "Dit vraagt al veel van de politie. Extra inzet op het COA-terrein zoals voorgesteld door de inspectie zou ten koste gaan van de inzet in het dorp Ter Apel en daarbuiten. Daarnaast is extra politie-inzet met de huidige capaciteitsvraagstukken niet reëel."

Liesbeth Huyzer, plaatsvervangend korpschef bij de politie Noord-Nederland, zegt dat de inspectie een groot en urgent probleem schetst. "Dat zien wij ook, maar het is niet aan de politie om het op te lossen. Het is vooral een bestuurlijk en politiek probleem. De politie roept de staatssecretaris en het COA dan ook op om snel met alle veiligheidspartners om tafel te gaan."

Meer uit Binnenland

Nu ook negatief reisadvies voor Bahrein van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.

49 minuten geleden
Feestelijke optocht Amsterdam geëindigd bij Amerikaans consulaat

AMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.

1 uur geleden
Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

4 uur geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

5 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

5 uur geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

8 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

9 uur geleden