Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie pleit voor structurele oplossingen azc Ter Apel

Politie pleit voor structurele oplossingen azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Om het COA-terrein in Ter Apel veiliger te maken zijn volgens de politie structurele oplossingen nodig. Zo zouden er meer aanmeldcentra in het land moeten komen om de instroom te spreiden en de druk en de impact op het terrein en het dorp Ter Apel te beperken, schrijft de politie in een verklaring na bevindingen van de Inspectie Justitie en Veiligheid.

Volgens de inspectie is er in het asielzoekerscentrum en het aanmeldcentrum sprake van een zeer ernstige veiligheidssituatie, waarbij asielzoekers en medewerkers "een onacceptabel risico" lopen slachtoffer te worden van geweldsincidenten. Medewerkers van het COA en de beveiliging kunnen de veiligheid niet meer garanderen. De inspectie roept daarom de minister op meer politie en bevoegde medewerkers (boa's) in te zetten in Ter Apel.

De politie in Noord-Nederland maakt zich ook zorgen over de veiligheid en ziet dat er meer opgetreden moet worden, maar heeft daarvoor niet voldoende capaciteit. Vanuit het aanmeldcentrum en het COA wordt "zeer regelmatig" een beroep gedaan op de politie en ook in het dorp Ter Apel en omgeving wordt volgens de politie veel overlast en onveiligheid ervaren. "Dit vraagt al veel van de politie. Extra inzet op het COA-terrein zoals voorgesteld door de inspectie zou ten koste gaan van de inzet in het dorp Ter Apel en daarbuiten. Daarnaast is extra politie-inzet met de huidige capaciteitsvraagstukken niet reëel."

Liesbeth Huyzer, plaatsvervangend korpschef bij de politie Noord-Nederland, zegt dat de inspectie een groot en urgent probleem schetst. "Dat zien wij ook, maar het is niet aan de politie om het op te lossen. Het is vooral een bestuurlijk en politiek probleem. De politie roept de staatssecretaris en het COA dan ook op om snel met alle veiligheidspartners om tafel te gaan."

Meer uit Binnenland

Twee advocaten willen Taghi bijstaan mits er genoeg inleestijd is

SCHIPHOL (ANP) - Advocaten Ronald van der Horst en Anique Slijters zijn bereid om Ridouan Taghi (48) bij te staan in het hoger beroep van het Marengo-proces. Dat zei advocaat Sjoerd van Berge Henegouwen maandag tijdens een tussentijdse zitting in de rechtbank op Schiphol. Van Berge Henegouwen stond Taghi eenmalig bij voor deze zitting, waarin de situatie over het ontbreken van zijn rechtsbijstand werd besproken.

21 minuten geleden
Aanmeldcentrum Ter Apel heeft het nog drukker dan normaal

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is het sinds vorige week nog drukker dan normaal. Het complex mag maximaal 2000 mensen opvangen. Die limiet wordt sinds januari vrijwel onafgebroken overschreden, maar sinds vorige week schommelt het aantal mensen rond de 2200.

23 minuten geleden
Lichaam aan boord van cruiseschip Hondius in Nederland gecremeerd

ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.

1 uur geleden
Schoonmaak Hondius begint dinsdag en duurt tot en met vrijdag

ROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.

1 uur geleden
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot

UTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.

1 uur geleden
RvS: Politieke partijen uitsluiten van verkiezingen gaat te ver

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.

2 uur geleden
Cruiseschip Hondius meert aan in haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.

2 uur geleden