Politie pleit voor structurele oplossingen azc Ter Apel
TER APEL (ANP) - Om het COA-terrein in Ter Apel veiliger te maken zijn volgens de politie structurele oplossingen nodig. Zo zouden er meer aanmeldcentra in het land moeten komen om de instroom te spreiden en de druk en de impact op het terrein en het dorp Ter Apel te beperken, schrijft de politie in een verklaring na bevindingen van de Inspectie Justitie en Veiligheid.
Volgens de inspectie is er in het asielzoekerscentrum en het aanmeldcentrum sprake van een zeer ernstige veiligheidssituatie, waarbij asielzoekers en medewerkers "een onacceptabel risico" lopen slachtoffer te worden van geweldsincidenten. Medewerkers van het COA en de beveiliging kunnen de veiligheid niet meer garanderen. De inspectie roept daarom de minister op meer politie en bevoegde medewerkers (boa's) in te zetten in Ter Apel.
De politie in Noord-Nederland maakt zich ook zorgen over de veiligheid en ziet dat er meer opgetreden moet worden, maar heeft daarvoor niet voldoende capaciteit. Vanuit het aanmeldcentrum en het COA wordt "zeer regelmatig" een beroep gedaan op de politie en ook in het dorp Ter Apel en omgeving wordt volgens de politie veel overlast en onveiligheid ervaren. "Dit vraagt al veel van de politie. Extra inzet op het COA-terrein zoals voorgesteld door de inspectie zou ten koste gaan van de inzet in het dorp Ter Apel en daarbuiten. Daarnaast is extra politie-inzet met de huidige capaciteitsvraagstukken niet reëel."
Liesbeth Huyzer, plaatsvervangend korpschef bij de politie Noord-Nederland, zegt dat de inspectie een groot en urgent probleem schetst. "Dat zien wij ook, maar het is niet aan de politie om het op te lossen. Het is vooral een bestuurlijk en politiek probleem. De politie roept de staatssecretaris en het COA dan ook op om snel met alle veiligheidspartners om tafel te gaan."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ouders gaan vanaf 2029 een iets hogere eigen bijdrage betalen voor kinderopvang dan eerder het plan was. Het kabinet kiest ervoor om de opvang voor 95,6 procent te vergoeden, in plaats van de eerder genoemde 96 procent. Dit komt omdat de uitvoering van het nieuwe stelsel en het toezicht duurder uitpakken dan in eerste instantie verwacht.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.
10 uur geledenANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.
12 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.
12 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.
12 uur geleden