Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie pakt voortvluchtige Brit die nog 10 jaar de cel in moet

Politie pakt voortvluchtige Brit die nog 10 jaar de cel in moet

AMSTERDAM (ANP) - Agenten hebben in Amsterdam bij toeval een 39-jarige Britse crimineel aangehouden die nog tien jaar de cel in moet. Hij werd sinds 2021 gezocht omdat hij is veroordeeld voor onder meer handel in cocaïne, meldt de politie.

Agenten in burger merkten zaterdagmiddag op een terras een groepje mannen op in Amsterdam-Zuid, van wie er één zich opvallend gedroeg. Zo was hij nerveus bezig met zijn telefoon. De politiemensen hielden het groepje in de smiezen aangezien zich in deze buurt geregeld criminelen ophouden bij horecazaken. Toen even later twee van hen naar een parkeergarage liepen, gingen de agenten erachteraan.

Het duo stapte in een auto en toen ze de parkeergarage uit reden, gaf de politie een stopteken. De auto stopte, maar de bestuurder ging ervandoor. Hij werd na een korte achtervolging gepakt en bleek geen rijbewijs te hebben. Ook had hij nog een geldboete openstaan. De passagier bleef aanvankelijk rustig zitten, maar werd later ook gecontroleerd. Aangezien hij geen geldig identiteitsbewijs bij zich had en de agenten het niet vertrouwden, namen ze hem ook mee naar het bureau.

Daar kwamen ze erachter dat hij een valse voornaam had opgegeven. Wel klopten zijn achternaam en woonplaats in Engeland, waardoor er bij een zoektocht op internet een foto tevoorschijn kwam van een veroordeelde man die nog tien jaar de cel in moet. De Brit bevestigde dat hij de gezochte man was. Hij stond ook internationaal gesignaleerd. De man zal worden overgeleverd aan zijn thuisland.

Meer uit Binnenland

Filmproducent Rob Houwer (87) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmproducent Rob Houwer is overleden, bevestigde Ineke van Wezel, die jarenlang met Houwer samenwerkte, zondag aan het ANP na berichtgeving van Het Parool. De producent van films als Turks Fruit en Soldaat van Oranje overleed vrijdag op 87-jarige leeftijd in Amsterdam. Hij was al een tijdje ernstig ziek.

8 uur geleden
Jennifer Simons president van Suriname, overdracht op 16 juli

PARAMARIBO (ANP) - In het Surinaamse parlement is Jennifer Simons (71) zondagmiddag gekozen tot president. Omdat er geen tegenkandidaat was, gebeurde dat zonder stemming. Gregory Rusland is gekozen tot vicepresident." Op 16 juli neemt Simons de leiding van het land officieel over van Chan Santokhi. Zij zal leiding geven aan een coalitie van zes partijen.

9 uur geleden
Recordaantal van bijna miljoen peuken geraapt tijdens opruimactie

DEN HAAG (ANP) - Op de internationale 'peukenopruimdag' zijn zaterdag 964.000 peuken van straat gehaald. Dat is duidelijk meer dan de 600.000 peuken die vorig jaar werden geraapt. Dat komt onder meer doordat op veel meer plaatsen mensen de straat op gingen om aan de actie mee te doen, meldt de organisatie van de actie PeukMeuk.

15 uur geleden
2,9 miljoen mensen zien Nederlands elftal winnen van Wales

HILVERSUM (ANP) - De wedstrijd van het Nederlands elftal op het Europees kampioenschap tegen Wales is "in totaal door 2,9 miljoen" mensen bekeken. Dat meldt zondagochtend de NOS, die de wedstrijd uitzond. Via de site en app van de NOS keken bijna 180.000 mensen.

17 uur geleden
Jongeman gewond na schietpartij Rotterdam, verdachte aangehouden

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is een jongeman gewond geraakt na een schietincident dat zich zondag kort na middernacht afspeelde op de Schinnenbaan in het stadsdeel Beverwaard. De politie heeft een verdachte aangehouden.

18 uur geleden
Actie op Amsterdam Centraal voor behoud jongerendagkaart

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren houden zondagmiddag een sit-in op Amsterdam Centraal voor het behoud van de jongerendagkaart. De organisatie Fridays For Future Nederland verwacht dat vanaf 13.00 uur tientallen jongeren aan het zittende protest deelnemen.

19 uur geleden
Roparun levert ruim 4,7 miljoen euro op voor mensen met kanker

ROTTERDAM (ANP) - Deelnemers aan de jaarlijkse Roparun hebben vorige maand ruim 4,7 miljoen euro opgehaald voor goede doelen. Het geld is bestemd voor doelen die "het leven van mensen met kanker draaglijker maken". De organisatie van het sponsorevenement maakte de eindstand zaterdagavond bekend tijdens een slotfeest in De Kuip in Rotterdam.

1 dag geleden