Politie pakt voortvluchtige Brit die nog 10 jaar de cel in moet
AMSTERDAM (ANP) - Agenten hebben in Amsterdam bij toeval een 39-jarige Britse crimineel aangehouden die nog tien jaar de cel in moet. Hij werd sinds 2021 gezocht omdat hij is veroordeeld voor onder meer handel in cocaïne, meldt de politie.
Agenten in burger merkten zaterdagmiddag op een terras een groepje mannen op in Amsterdam-Zuid, van wie er één zich opvallend gedroeg. Zo was hij nerveus bezig met zijn telefoon. De politiemensen hielden het groepje in de smiezen aangezien zich in deze buurt geregeld criminelen ophouden bij horecazaken. Toen even later twee van hen naar een parkeergarage liepen, gingen de agenten erachteraan.
Het duo stapte in een auto en toen ze de parkeergarage uit reden, gaf de politie een stopteken. De auto stopte, maar de bestuurder ging ervandoor. Hij werd na een korte achtervolging gepakt en bleek geen rijbewijs te hebben. Ook had hij nog een geldboete openstaan. De passagier bleef aanvankelijk rustig zitten, maar werd later ook gecontroleerd. Aangezien hij geen geldig identiteitsbewijs bij zich had en de agenten het niet vertrouwden, namen ze hem ook mee naar het bureau.
Daar kwamen ze erachter dat hij een valse voornaam had opgegeven. Wel klopten zijn achternaam en woonplaats in Engeland, waardoor er bij een zoektocht op internet een foto tevoorschijn kwam van een veroordeelde man die nog tien jaar de cel in moet. De Brit bevestigde dat hij de gezochte man was. Hij stond ook internationaal gesignaleerd. De man zal worden overgeleverd aan zijn thuisland.
Meer uit Binnenland
DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.
3 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.
5 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.
6 uur geleden