Politie pakt vermoedelijke seriemoordenaar daklozen in Barcelona
BARCELONA (ANP/AFP) - Een man die ervan wordt verdacht ten minste drie daklozen in Barcelona te hebben vermoord, is dinsdag gearresteerd, zei de politie.
Hij werd opgepakt in Sant Cugat del Valles aan de rand van de kuststad aan de Middellandse Zee, slechts enkele uren nadat een dakloze in het centrum vermoord werd gevonden, zei de regionale politie van Catalonië in een verklaring.
Het lichaam vertoonde tekenen van een gewelddadige dood en werd gevonden "in hetzelfde gebied waar de afgelopen weken andere dode daklozen werden aangetroffen", voegde een woordvoerster van het korps toe. De man had zwaar letsel aan het hoofd, net als de andere vermoedelijke slachtoffers.
Lockdown
De straten zijn grotendeels verlaten sinds de Spaanse regering op 14 maart een lockdown oplegde om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Mensen mogen alleen naar buiten naar hun werk als ze niet thuis kunnen werken, om eten en medicijnen te kopen en kort met hun hond wandelen.
Sinds 19 maart zijn al vier daklozen door geweld om het leven gebracht in Barcelona, de tweede stad van Spanje. Drie werden vermoord in de afgelopen twee weken, allemaal kregen ze zware klappen op hun hoofd.
Meer uit Buitenland
ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
52 minuten geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
54 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
9 uur geleden