Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie pakt vermoedelijke seriemoordenaar daklozen in Barcelona

Politie pakt vermoedelijke seriemoordenaar daklozen in Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Een man die ervan wordt verdacht ten minste drie daklozen in Barcelona te hebben vermoord, is dinsdag gearresteerd, zei de politie.

Hij werd opgepakt in Sant Cugat del Valles aan de rand van de kuststad aan de Middellandse Zee, slechts enkele uren nadat een dakloze in het centrum vermoord werd gevonden, zei de regionale politie van Catalonië in een verklaring.

Het lichaam vertoonde tekenen van een gewelddadige dood en werd gevonden "in hetzelfde gebied waar de afgelopen weken andere dode daklozen werden aangetroffen", voegde een woordvoerster van het korps toe. De man had zwaar letsel aan het hoofd, net als de andere vermoedelijke slachtoffers.

Lockdown

De straten zijn grotendeels verlaten sinds de Spaanse regering op 14 maart een lockdown oplegde om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Mensen mogen alleen naar buiten naar hun werk als ze niet thuis kunnen werken, om eten en medicijnen te kopen en kort met hun hond wandelen.

Sinds 19 maart zijn al vier daklozen door geweld om het leven gebracht in Barcelona, de tweede stad van Spanje. Drie werden vermoord in de afgelopen twee weken, allemaal kregen ze zware klappen op hun hoofd.

Meer uit Buitenland

Oekraïne gaat eerst met VS praten over wederopbouw en economie

KYIV (ANP) - Oekraïne gaat woensdag eerst met de Verenigde Staten praten over de wederopbouw en naoorlogse economische ontwikkeling van het land, voor het zijn aanpassingen aan de nieuwste Amerikaanse vredesplannen naar Washington stuurt. Ondertussen werkt de regering in Kyiv door aan die aanpassingen, zegt president Volodymyr Zelensky op X. De VS manen Kyiv om voort te maken.

44 minuten geleden
WSJ: Machado reisde na vertrek uit Venezuela naar Curaçao

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado verliet haar land deze week in het geheim per boot. Ze ging vervolgens naar Curaçao, zeggen Amerikaanse functionarissen tegen de krant The Wall Street Journal. Machado verliet haar land omdat ze in Oslo de Vredesprijs kreeg toegekend, maar arriveerde uiteindelijk niet op tijd om die zelf in ontvangst te nemen.

58 minuten geleden
Dochter accepteert Vredesprijs namens oppositiekopstuk Venezuela

OSLO (ANP) - De dochter van de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft namens haar moeder de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst genomen. Ana Corina Sosa Machado droeg in Oslo een speech voor die door haar moeder was voorbereid. Daarin waarschuwde ze hoe fragiel democratie kan zijn.

2 uur geleden
Von der Leyen: strijd opvoeren tegen migrantensmokkelaars

BRUSSEL (ANP) - De gezamenlijke strijd tegen smokkelaars van migranten moet worden opgevoerd, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. Smokkelaars moet het werk onmogelijk worden gemaakt, waarmee de levens van duizenden mensen worden gered. Woensdag wordt in Brussel een blauwdruk bekrachtigd om smokkelaars de pas af te snijden. Belangrijk onderdeel van de aanpak is het voorkomen dat migranten veel geld moeten betalen aan smokkelaars, om vervolgens een levensgevaarlijke tocht over zee of land te maken, zei Von der Leyen.

2 uur geleden
Leiders van Oekraïne-bondgenoten bespreken jongste vredesplannen

PARIJS/BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog tegen Rusland willen blijven beschermen, overleggen donderdag over de nieuwste Amerikaanse vredesplannen. Ook demissionair premier Dick Schoof neemt deel aan de videovergadering van de zogeheten Coalitie van Bereidwillige Landen.

2 uur geleden
VN-mensenrechtenchef: organisatie staat in overlevingsstand

GENÈVE (ANP/RTR) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties staat naar eigen zeggen in "overlevingsstand". Het kantoor van hoge commissaris Volker Türk (OHCHR) heeft minder geld, maar meer werk. Er zijn volgens Türk al werkzaamheden geschrapt of uitgesteld en ontslagen gevallen.

3 uur geleden
Deense veiligheidsdienst bezorgd om begerige blik VS op Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken dreigt te worden vermalen in de concurrentiestrijd tussen de Verenigde Staten, China en Rusland om het noordpoolgebied, vreest de Deense militaire inlichtingendienst. De Verenigde Staten, lang de grote beschermheer, azen op Groenland en aarzelen niet om hun macht tegen bondgenoten te gebruiken.

4 uur geleden