
Politie pakt verdachte op voor ongeregeldheden woning Van der Wal
LOCHEM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een 39-jarige man uit Lochem opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij ongeregeldheden bij de woning van stikstofminister Christianne van der Wal. Dinsdagavond braken betogers door een politielinie bij haar huis. Hij wordt verdacht van openlijke geweldpleging en vernieling.
Sinds woensdagmiddag is er een noodverordening van kracht bij het huis van de minister in de gemeente Harderwijk. Het gebied is een veiligheidsrisicogebied. Dat betekent dat er onder meer preventief gefouilleerd mag worden en mensen die niets te zoeken hebben in de wijk kunnen worden weggestuurd. De noodverordening geldt voor een week.
Meer uit Binnenland
BAVEL (ANP) - De politie is op zoek naar een automobilist die is doorgereden na een zwaar ongeval op de A27 ter hoogte van Bavel (Noord-Brabant). Bij het ongeluk raakte een persoon zwaargewond.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een 30-jarige motorrijder uit Oss is zaterdagavond overleden bij een ongeval op de A2 ter hoogte van Den Bosch.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag zes journalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten, liet de organisatie PersVeilig weten. Volgens de organisatie, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, gaat het om vijf fotografen en één tv-journalist. Ze hoefden niet naar het ziekenhuis.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdag ruim dertig aanhoudingen verricht in Den Haag bij een uit de hand gelopen demonstratie, die uitmondde in rellen. Twee agenten raakten gewond. Dat heeft de Haagse driehoek (burgemeester, politie, justitie) zaterdag bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de rellen in Den Haag zijn zaterdag twee fotojournalisten gewond geraakt door toedoen van demonstranten. Dat bevestigt de organisatie PersVeilig, een meldpunt voor geweld en agressie tegen journalisten, naar aanleiding van berichtgeving door RTL Nieuws.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft op het Plein in het centrum van Den Haag tientallen mensen verwijderd van de terrassen. Meerdere personen zijn aangehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Waarschijnlijk gaat het om mensen die eerder zaterdag aanwezig waren bij de demonstratie op het Malieveld voor een strenger asielbeleid. De mensen die werden verwijderd, scholden politiemensen uit, waarna de politie ingreep.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof noemt het geweld in Den Haag "volstrekt onacceptabel". Een protest in de stad tegen immigratie liep uit op gewelddadigheden. Agenten werden aangevallen en ruiten van het partijkantoor van D66 werden ingegooid.
11 uur geleden