Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie pakt nog meer verdachten op in drugs- en geldonderzoek

Politie pakt nog meer verdachten op in drugs- en geldonderzoek

APELDOORN (ANP) - De politie heeft nog eens vier verdachten opgepakt in een groot, internationaal onderzoek naar drugshandel en ondergronds bankieren. Het gaat om drie mannen en een vrouw. In totaal zijn sinds vorige week dinsdag nu elf verdachten gearresteerd in Nederland. Ook in onder meer Frankrijk en Roemenië zijn tientallen aanhoudingen verricht, aldus de politie Oost-Nederland, die samen met de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst FIOD het Nederlandse deel van het onderzoek in handen heeft.

Veel van de aangehouden verdachten zouden sleutelfiguren zijn in een netwerk van ondergrondse bankiers. Via ondergrondse banken wordt contant geld omgezet in cryptovaluta of er wordt geïnvesteerd in vermogen. Via het ondergrondse netwerk kan overal ter wereld een betaling plaatsvinden zonder dat geld landsgrenzen moet passeren. Drugshandelaren gebruiken zo'n bankennetwerk om crimineel geld wit te wassen en luxe goederen te kopen. In het blootgelegde netwerk zouden miljoenen euro's per maand zijn omgezet.

Tijdens het onderzoek zijn in heel Nederland woningen, bedrijfspanden en auto's doorzocht. Daarbij vond de politie onder meer twee miljoen euro. Afgelopen dinsdag waren er opnieuw doorzoekingen in Uithoorn, Herwijnen, Asperen en Leerdam. Een 47-jarige inwoner van Asperen en een man van 39 jaar uit Herwijnen zijn gearresteerd op verdenking van witwassen en drugshandel. Geld, auto's en gegevensdragers zijn in beslag genomen.

Vorige week woensdag speurde de politie in panden in Rucphen, waar een groot geldbedrag in beslag is genomen. Een vrouw 38 jaar en een man van 67 uit die plaats zijn opgepakt. Zij zijn weer op vrije voeten, maar nog wel verdachte in deze zaak. Meer arrestaties zijn niet uitgesloten, zegt de politie.

Meer uit Binnenland

Weer protest bij concert Ye in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Bij de Gelredome in Arnhem wordt opnieuw geprotesteerd tegen de komst van Ye naar Nederland. De Amerikaanse rapper geeft maandagavond een concert in het stadion, zijn tweede in Nederland sinds 2013. Het protest is met een handvol demonstranten een stuk kleinschaliger dan dat van zaterdag. Toen waren er enkele tientallen betogers.

27 minuten geleden
Staatscommissie: politiek te afzijdig tegenover discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Overheid en politiek houden zich te afzijdig als het gaat om discriminatie en racisme. Dat zei Joyce Sylvester, voorzitter van de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme, maandag bij de presentatie van haar eindrapport. "Wie de macht heeft om grenzen te stellen, en zwijgt wanneer mensen worden gediscrimineerd om wie zij zijn, houdt de status quo in stand."

3 uur geleden
Staatscommissie: aanbevelingen tegen discriminatie niet opgevolgd

DEN HAAG (ANP) - Aanbevelingen om discriminatie en racisme tegen te gaan zijn onvoldoende opgevolgd door de overheid. Dat stelt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme in haar eindrapport. Daarom is er volgens de commissie nog steeds sprake van wijdverbreide discriminatie bij de overheid. De commissie komt met tien aanbevelingen die "vragen om politieke moed, leiderschap, bestuurlijke en ambtelijke inzet en maatschappelijke betrokkenheid".

4 uur geleden
Asielzoekers te vol Ter Apel kunnen tot donderdag in Roden slapen

RODEN (ANP) - Er is nog steeds geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum bij Ter Apel kunnen slapen. Tot en met donderdagochtend hoeven zij niet buiten op het gras bij het azc te slapen, maar kunnen ze terecht in een sporthal van Sportcentrum De Hullen in het Drentse Roden.

5 uur geleden
Massaclaim om datalek bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe groep wil dat vrouwen een schadevergoeding krijgen van het laboratorium Clinical Diagnostics. Hackers hadden daar vorig jaar ingebroken, waarna ze de medische gegevens buitmaakten van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Daarom start het Women's Rights Collective een massaclaim, waarvoor vrouwen zich nu kunnen aanmelden.

6 uur geleden
Overtuigend verhaal effectiviteit avondklok ontbrak, stelt Bruls

DEN HAAG (ANP) - Toen er begin 2021 werd gesproken over de invoer van een avondklok, ontbrak een overtuigend verhaal dat die coronamaatregel daadwerkelijk ging werken. Dat zei Hubert Bruls, sinds 2012 burgemeester van Nijmegen en destijds voorzitter van het Veiligheidsberaad, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

7 uur geleden
Kabinet wilde te snel versoepelen in coronatijd, stelt Bruls

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wilde in 2020 wel heel snel versoepelingen doorvoeren in het coronabeleid, stelde de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

8 uur geleden