Politie pakt nog meer verdachten op in drugs- en geldonderzoek
APELDOORN (ANP) - De politie heeft nog eens vier verdachten opgepakt in een groot, internationaal onderzoek naar drugshandel en ondergronds bankieren. Het gaat om drie mannen en een vrouw. In totaal zijn sinds vorige week dinsdag nu elf verdachten gearresteerd in Nederland. Ook in onder meer Frankrijk en Roemenië zijn tientallen aanhoudingen verricht, aldus de politie Oost-Nederland, die samen met de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst FIOD het Nederlandse deel van het onderzoek in handen heeft.
Veel van de aangehouden verdachten zouden sleutelfiguren zijn in een netwerk van ondergrondse bankiers. Via ondergrondse banken wordt contant geld omgezet in cryptovaluta of er wordt geïnvesteerd in vermogen. Via het ondergrondse netwerk kan overal ter wereld een betaling plaatsvinden zonder dat geld landsgrenzen moet passeren. Drugshandelaren gebruiken zo'n bankennetwerk om crimineel geld wit te wassen en luxe goederen te kopen. In het blootgelegde netwerk zouden miljoenen euro's per maand zijn omgezet.
Tijdens het onderzoek zijn in heel Nederland woningen, bedrijfspanden en auto's doorzocht. Daarbij vond de politie onder meer twee miljoen euro. Afgelopen dinsdag waren er opnieuw doorzoekingen in Uithoorn, Herwijnen, Asperen en Leerdam. Een 47-jarige inwoner van Asperen en een man van 39 jaar uit Herwijnen zijn gearresteerd op verdenking van witwassen en drugshandel. Geld, auto's en gegevensdragers zijn in beslag genomen.
Vorige week woensdag speurde de politie in panden in Rucphen, waar een groot geldbedrag in beslag is genomen. Een vrouw 38 jaar en een man van 67 uit die plaats zijn opgepakt. Zij zijn weer op vrije voeten, maar nog wel verdachte in deze zaak. Meer arrestaties zijn niet uitgesloten, zegt de politie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syrië in gesprek.
3 uur geleden