Politie over boerenprotest: meld je, of we zetten beelden online
HIERDEN (ANP) - De politie is van plan om beelden van relschoppers die dinsdag tijdens de boerenprotesten in Hierden strafbare feiten hebben gepleegd, volgende week woensdag herkenbaar online te zetten als ze zich niet melden. Vrijdag zijn de eerste beelden al met een zogeheten blur online gezet. "Je weet zelf wel of je betrokken bent geweest bij de vernielingen en intimidaties in Hierden. En als je twijfelt, dan herken je jezelf vast en zeker op de foto’s", aldus de politie.
Afgelopen dinsdag werd onder meer een politieauto vernield. De protesten vonden plaats bij de woning van minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof). Het liep volgens de politie "volledig uit de hand. Er was veel agressie en geweld en ook politiemensen voelden zich niet veilig."
Uit een eerste analyse van de beelden komen elf mannen naar voren. Het wordt niet uitgesloten dat nog meer verdachten zullen volgen.
Meer uit Binnenland
MUIDERBERG (ANP) - Voormalig presentatrice en tv-persoonlijkheid Viola Holt is overleden. Ze stierf donderdagavond op 76-jarige leeftijd in haar woonplaats Muiderberg, heeft haar familie aan het ANP bekendgemaakt. Holt vierde haar grootste successen in de jaren 90 met het middagprogramma 5 Uur Show voor RTL 4.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De regionale zender RTV Noord heeft nog steeds last van een hack van zijn computersystemen. Ook vrijdag lukt het "met veel kunst-en-vliegwerk" om radio-uitzendingen te maken, maar het is nog niet mogelijk om reportages te laten horen, laat plaatsvervangend hoofdredacteur Cunera van Selm weten.
3 uur geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het Groningse Ter Apel is flink gedaald, maar het zijn er nog altijd meer dan de afgesproken grens van 2000. Daarom moet opvangorgaan COA weer een dwangsom van 50.000 euro betalen.
4 uur geledenMETEREN (ANP) - Het treinverkeer tussen Geldermalsen en Den Bosch is in de nacht van donderdag op vrijdag hersteld. De NS meldt dat de treinen vanaf 00.30 uur weer normaal rijden.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De FC Porto-supporters die donderdagavond rond 17.30 uur in Utrecht een bus vernielden, zijn weer vrijgelaten. De politie hield in totaal 73 mensen aan voor vernieling en openbare geweldpleging in een bus die onderweg was naar de Galgenwaard, het stadion van FC Utrecht. Zij moeten allemaal een boete van 290 euro betalen.
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De Universiteit Twente schrapt per 1 januari de mogelijkheid om cum laude - "met lof" - te promoveren, vermeldt zij op haar website.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De details die naar buiten komen in de strafzaak tegen de Vlaardingse pleegouders zijn afschuwelijk en grijpen ons enorm aan. Dat laat pleegzorgorganisatie Enver in een verklaring weten. "We erkennen dat wij als organisatie de signalen niet op tijd hebben gezien en onvoldoende hebben ingegrepen."
15 uur geleden