Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Oregon waarschuwt voor nepnieuws over branden

Politie Oregon waarschuwt voor nepnieuws over branden

SALEM (ANP/RTR) - De politie in Oregon probeert nepnieuws te ontkrachten over de grote natuurbranden die woeden in de Amerikaanse staat. Op sociale media wordt zowel linkse als rechtse activisten brandstichting verweten.

De lokale politie in Douglas County meldde dat medewerkers van de meldkamer de handen vol hebben aan het beantwoorden van vragen over een gerucht dat de ronde doet. Agenten zouden zes leden van de linkse actiegroep Antifa hebben opgepakt op verdenking van brandstichting. "Dit is niet waar", benadrukte het korps op Facebook.

Een onjuist bericht over die zes aanhoudingen is zo'n 10.000 keer gedeeld op berichtensite Twitter, melden de factcheckers van PolitiFact. Ook circuleerde het nepnieuws op Facebook. Een woordvoerster van dat platform zei dat is ingegrepen toen factcheckers signaleerden dat onjuiste informatie wordt geplaatst over hoe de branden zijn ontstaan.

Ook op andere plaatsen in de staat hebben hulpdiensten de handen vol aan nepnieuws. De politie in Jackson County zei te worden "bedolven onder vragen over nepberichten", onder meer over groepen die achter de branden zouden zitten. Het politiekorps in Medford ontkrachtte via sociale media een bericht dat leden van de rechtse groep Proud Boys waren opgepakt voor brandstichting.

In westelijke staten woeden momenteel tal van grote natuurbranden. Een half miljoen inwoners van Oregon heeft opdracht gekregen een veilig heenkomen te zoeken. Het gaat om zo'n 10 procent van de totale bevolking van die staat.

Meer uit Buitenland

VS hebben vijftienpuntenplan voorgelegd aan Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.

22 minuten geleden
Bijna 150.000 Oekraïners zonder stroom na Russische aanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.

1 uur geleden
Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

2 uur geleden
Aanvallen op Teheran, Israël en Golfstaten

TEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.

3 uur geleden
Negen doden bij Israëlische aanvallen in zuidelijk Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.

3 uur geleden
Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

6 uur geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

7 uur geleden