Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Oregon waarschuwt voor nepnieuws over branden

Politie Oregon waarschuwt voor nepnieuws over branden

SALEM (ANP/RTR) - De politie in Oregon probeert nepnieuws te ontkrachten over de grote natuurbranden die woeden in de Amerikaanse staat. Op sociale media wordt zowel linkse als rechtse activisten brandstichting verweten.

De lokale politie in Douglas County meldde dat medewerkers van de meldkamer de handen vol hebben aan het beantwoorden van vragen over een gerucht dat de ronde doet. Agenten zouden zes leden van de linkse actiegroep Antifa hebben opgepakt op verdenking van brandstichting. "Dit is niet waar", benadrukte het korps op Facebook.

Een onjuist bericht over die zes aanhoudingen is zo'n 10.000 keer gedeeld op berichtensite Twitter, melden de factcheckers van PolitiFact. Ook circuleerde het nepnieuws op Facebook. Een woordvoerster van dat platform zei dat is ingegrepen toen factcheckers signaleerden dat onjuiste informatie wordt geplaatst over hoe de branden zijn ontstaan.

Ook op andere plaatsen in de staat hebben hulpdiensten de handen vol aan nepnieuws. De politie in Jackson County zei te worden "bedolven onder vragen over nepberichten", onder meer over groepen die achter de branden zouden zitten. Het politiekorps in Medford ontkrachtte via sociale media een bericht dat leden van de rechtse groep Proud Boys waren opgepakt voor brandstichting.

In westelijke staten woeden momenteel tal van grote natuurbranden. Een half miljoen inwoners van Oregon heeft opdracht gekregen een veilig heenkomen te zoeken. Het gaat om zo'n 10 procent van de totale bevolking van die staat.

Meer uit Buitenland

Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

3 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

3 uur geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

5 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

7 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

10 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

13 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

13 uur geleden