Politie: orde is hersteld rond Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Na de gestaakte voetbalklassieker Ajax - Feyenoord zondagmiddag zijn ongeregeldheden uitgebroken en zijn aanhangers van Ajax de hoofdingang van de Johan Cruijff ArenA binnengedrongen. De politie meldt dat inmiddels "de orde is hersteld".
Er werd traangas gebruikt om Ajax-aanhangers die zich na bij de hoofdingang hadden verzameld daar weg te krijgen. Ook voerde de Mobiele Eenheid enkele charges uit. De ME werd bekogeld met stenen, flessen en vuurwerk. En er werden vernielingen aangericht aan de hoofdingang van het stadion, meldde een ANP-verslaggever ter plaatse.
De onrust ontstond nadat de wedstrijd bij een 0-3 voorsprong voor Feyenoord werd gestaakt. Boze Ajax-aanhangers riepen leuzen naar het bestuur en eisten het vertrek van technisch directeur Sven Mislintat. Mislintat raakte eerder deze week in opspraak vanwege de transfer van de Kroaat Borna Sosa van VfB Stuttgart naar Ajax. Sosa werd daarbij vertegenwoordigd door een makelaarskantoor dat aandelen heeft in het privébedrijf van Mislintat. Ajax laat onderzoek doen naar mogelijke belangenverstrengeling.
Getuigen
De politie kan niet zeggen of er mensen zijn aangehouden. Wel roept de politie getuigen van de ongeregeldheden op zich te melden.
Traangas wordt niet zo vaak ingezet als middel tegen dit soort rellen. De politie in Amsterdam zette anderhalf jaar geleden ook traangas in tegen Ajax-supporters. Dat was voorafgaand aan de wedstrijd van Ajax tegen Benfica in de Champions League op 16 maart 2022. Voorafgaand aan het duel kwam het tot een gewelddadige confrontatie tussen fans van de thuisclub en de Mobiele Eenheid. Volgens de politie raakten toen enkele agenten gewond.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De IJ-tunnel gaat vanaf de zomer van 2027 ruim een jaar dicht. De afsluiting heeft grote gevolgen voor de bereikbaarheid van Amsterdam, de regio en in het bijzonder Amsterdam-Noord, aldus de gemeente. De tunnel, die het centrum met het stadsdeel Noord verbindt, is aan groot onderhoud toe.
9 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 24-jarige Signiomar D. uit Zwaag blijft vastzitten in de zaak rond Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. De rechtbank heeft het verzoek om zijn voorarrest op te heffen afgewezen.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk blijft vastzitten in de zaak rond het geweld tussen twee jeugdgroepen uit Haarlem en Beverwijk, in september vorig jaar. Dat heeft de rechtbank in Haarlem dinsdag besloten. Beelden van het geweld werden online gedeeld, waarop een vergeldingsactie volgde van een groep Haarlemmers en vijf middelbare scholen in de regio een dag de deuren sloten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Hamzah L. (30), verdacht van het doodsteken van de 11-jarige Sohani in Nieuwegein, houdt vol dat hij destijds psychotisch was en onder invloed van wanen heeft gehandeld. L. staat dinsdag terecht bij de rechtbank in Utrecht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die wordt verdacht van het neersteken van een leerkracht tijdens de eindmusical van een basisschool in Alblasserdam, weigert mee te werken aan een psychologisch onderzoek. Dat bleek dinsdag tijdens een zitting in de rechtbank in Rotterdam, waar Mohammed U. (45) uit Hendrik-Ido-Ambacht opnieuw niet verscheen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De petitie om het Nederlands elftal niet mee te laten doen aan het WK voetbal in onder meer de Verenigde Staten is meer dan 50.000 keer ondertekend. Gisteravond rond 20.00 uur stond de teller nog op ruim 25.000 handtekeningen voor een boycot. Inmiddels is dit aantal dus verdubbeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Artistieke vrijheid moet beschermd worden door deze in de wet vast te leggen, vindt de Raad voor Cultuur (RvC). Het adviesorgaan van de regering ontving de afgelopen jaren signalen van makers en instellingen "dat hun werk steeds vaker onderdeel is van debat", schrijft de raad in een dinsdag verschenen adviesrapport.
4 uur geleden