Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: orde is hersteld rond Johan Cruijff ArenA

Politie: orde is hersteld rond Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Na de gestaakte voetbalklassieker Ajax - Feyenoord zondagmiddag zijn ongeregeldheden uitgebroken en zijn aanhangers van Ajax de hoofdingang van de Johan Cruijff ArenA binnengedrongen. De politie meldt dat inmiddels "de orde is hersteld".

Er werd traangas gebruikt om Ajax-aanhangers die zich na bij de hoofdingang hadden verzameld daar weg te krijgen. Ook voerde de Mobiele Eenheid enkele charges uit. De ME werd bekogeld met stenen, flessen en vuurwerk. En er werden vernielingen aangericht aan de hoofdingang van het stadion, meldde een ANP-verslaggever ter plaatse.

De onrust ontstond nadat de wedstrijd bij een 0-3 voorsprong voor Feyenoord werd gestaakt. Boze Ajax-aanhangers riepen leuzen naar het bestuur en eisten het vertrek van technisch directeur Sven Mislintat. Mislintat raakte eerder deze week in opspraak vanwege de transfer van de Kroaat Borna Sosa van VfB Stuttgart naar Ajax. Sosa werd daarbij vertegenwoordigd door een makelaarskantoor dat aandelen heeft in het privébedrijf van Mislintat. Ajax laat onderzoek doen naar mogelijke belangenverstrengeling.

Getuigen

De politie kan niet zeggen of er mensen zijn aangehouden. Wel roept de politie getuigen van de ongeregeldheden op zich te melden.

Traangas wordt niet zo vaak ingezet als middel tegen dit soort rellen. De politie in Amsterdam zette anderhalf jaar geleden ook traangas in tegen Ajax-supporters. Dat was voorafgaand aan de wedstrijd van Ajax tegen Benfica in de Champions League op 16 maart 2022. Voorafgaand aan het duel kwam het tot een gewelddadige confrontatie tussen fans van de thuisclub en de Mobiele Eenheid. Volgens de politie raakten toen enkele agenten gewond.

Meer uit Binnenland

Container valt uit havenkraan op schip in havengebied Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.

55 minuten geleden
Afstandsmoeders willen ook van anderen erkenning en excuses

DEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.

2 uur geleden
Overdracht Kamp Amersfoort aan einde WOII herdacht

LEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.

2 uur geleden
Belgische activist en auteur Fleur Pierets krijgt Jos Brink Prijs

ROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.

3 uur geleden
Frans Banninck Cocqpenning voor directeur Het Nationale Ballet

AMSTERDAM (ANP) - Rachel Beaujean heeft zondag de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen voor haar jarenlange inzet voor Het Nationale Ballet. De onderscheiding werd uitgereikt door locoburgemeester Touria Meliani van Amsterdam na afloop van de voorstelling La Bayadère in Nationale Opera & Ballet.

4 uur geleden
Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

5 uur geleden
Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

9 uur geleden