Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie op zoek naar weggelopen tbs'er van Groningse kliniek

Politie op zoek naar weggelopen tbs'er van Groningse kliniek

GRONINGEN (ANP) - De politie is dringend op zoek naar een tbs'er die vorige week woensdag tijdens begeleid verlof ervandoor is gegaan. Het gaat om de 33-jarige Mouloud M. uit Enschede die in de Van Mesdag-kliniek in Groningen verbleef.

Volgens de politie heeft hij dringend medicatie nodig in verband met psychotisch gedrag. Hij is vorige week woensdag voor het laatst gezien in de buurt van het Sterrenbos in Groningen.

De politie waarschuwt mensen hem niet zelf te benaderen, maar om 112 te bellen. De politie heeft zijn volledige naam vrijgegeven, evenals foto's van hem. Waarvoor de man is veroordeeld, is niet bekendgemaakt. Een woordvoerder van het Openbaar Ministerie zegt niets kwijt te kunnen over waarom M. in de tbs-kliniek is opgenomen.

Veroordeling

Het AD meldt dat M. veroordeeld is voor het mishandelen van een maatschappelijk werker in Amsterdam en voor het met de dood bedreigen van zijn behandelend arts in Utrecht. Beide feiten vonden volgens de krant in 2015 plaats. Hij kon pas in 2020 door de rechter veroordeeld worden, omdat hij in Duitsland zat opgesloten. "Waarvoor is niet duidelijk, maar feit is wel dat hij die straf inmiddels in Nederland uitzit", schrijft het AD.

Ook over hoe hij precies wist te vluchten, kan de woordvoerder van het OM weinig kwijt. "Hij is weggelopen", zegt hij. Op de vraag of de voortvluchtige zich mogelijk nog in de regio Groningen bevindt, is het antwoord dat het opsporingsbericht voor heel Nederland geldt.

Reactie kliniek

De Van Mesdag-kliniek zegt verder geen mededelingen te kunnen doen over haar patiënten.

Meer uit Binnenland

Minister belooft alleen bij uitzondering asielkind op te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Asielkinderen zullen alleen bij uitzondering worden opgesloten na de invoering van het migratiepact, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag in het debat hierover. Hij reageerde daarmee op zorgen uit de linkse oppositie over het kabinetsplan om het mogelijk te maken asielzoekers met kinderen in bepaalde gevallen op te sluiten in een detentiecentrum in Zeist terwijl ze hun asielprocedure afwachten.

4 uur geleden
Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

5 uur geleden
Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

5 uur geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg (Overijssel) leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

6 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

6 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

7 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

7 uur geleden