Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie op zoek naar weggelopen tbs'er van Groningse kliniek

Politie op zoek naar weggelopen tbs'er van Groningse kliniek

GRONINGEN (ANP) - De politie is dringend op zoek naar een tbs'er die vorige week woensdag tijdens begeleid verlof ervandoor is gegaan. Het gaat om de 33-jarige Mouloud M. uit Enschede die in de Van Mesdag-kliniek in Groningen verbleef.

Volgens de politie heeft hij dringend medicatie nodig in verband met psychotisch gedrag. Hij is vorige week woensdag voor het laatst gezien in de buurt van het Sterrenbos in Groningen.

De politie waarschuwt mensen hem niet zelf te benaderen, maar om 112 te bellen. De politie heeft zijn volledige naam vrijgegeven, evenals foto's van hem. Waarvoor de man is veroordeeld, is niet bekendgemaakt. Een woordvoerder van het Openbaar Ministerie zegt niets kwijt te kunnen over waarom M. in de tbs-kliniek is opgenomen.

Veroordeling

Het AD meldt dat M. veroordeeld is voor het mishandelen van een maatschappelijk werker in Amsterdam en voor het met de dood bedreigen van zijn behandelend arts in Utrecht. Beide feiten vonden volgens de krant in 2015 plaats. Hij kon pas in 2020 door de rechter veroordeeld worden, omdat hij in Duitsland zat opgesloten. "Waarvoor is niet duidelijk, maar feit is wel dat hij die straf inmiddels in Nederland uitzit", schrijft het AD.

Ook over hoe hij precies wist te vluchten, kan de woordvoerder van het OM weinig kwijt. "Hij is weggelopen", zegt hij. Op de vraag of de voortvluchtige zich mogelijk nog in de regio Groningen bevindt, is het antwoord dat het opsporingsbericht voor heel Nederland geldt.

Reactie kliniek

De Van Mesdag-kliniek zegt verder geen mededelingen te kunnen doen over haar patiënten.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

9 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

12 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

16 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

20 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

20 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

21 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

23 uur geleden