Politie: op termijn 35 procent agenten met migratieachtergrond
AMSTERDAM (ANP) - In de komende vijf jaar moet minimaal 35 procent van de politieagenten in de Randstad een niet-westerse migratieachtergrond hebben. Dat is een onderdeel van een actieplan van de Nationale Politie. "Dit heeft tot doel om de eigen organisatie meer divers en inclusiever te maken", zeggen twee politiechefs, Martin Sitalsing (Midden-Nederland) en Gery Veldhuis (Noord-Nederland) tegen NRC.
De twee gaan toezien op uitvoering van het plan met de naam Politie voor Iedereen. Dat moet leiden tot een drastische verandering van het personeelsbestand van de politie. De komende vijf jaar moeten er 17.000 nieuwe agenten worden aangenomen omdat veel politiemensen met pensioen gaan.
Het plan is volgens Sitalsing "dé kans om te investeren in diversiteit en in een nieuwe cultuur om echte veranderingen te bewerkstelligen." Door "meer te investeren in werving" moet volgens hem de samenstelling van het korps veranderen.
Sitalsing: "De korpsen in de Randstad moeten gelet op de samenstelling van de bevolking in een aantal wijken soms fors veranderen. In sommige buurten heeft zestig procent van de bevolking een migratieachtergrond. In Kanaleneiland (Utrecht) ligt dat percentage op tachtig. In de politieorganisatie halen we bij lange na niet die aantallen".
Een meer diverse politie is volgens Sitalsing nodig om te kunnen doorgaan "met dat waarin we goed zijn als Nederlandse politie, namelijk het leggen van verbinding en fijnmazigheid. De wijkagent is zo’n beetje cultureel erfgoed en kan overal alleen de straat in. Dat komt in sommige wijken onder druk te staan".
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.
31 minuten geledenLESBOS (ANP) - De Nederlandse reddingswerker Pieter Wittenberg is donderdag op het Griekse eiland Lesbos vrijgesproken in de zaak die sinds 2018 tegen hem liep. Ook 23 andere hulpverleners zijn vrijgesproken, meldt de organisatie Human Power, die de rechtszaak heeft gevolgd. Ook Amnesty International maakt melding van de vrijspraak.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het calamiteitenhospitaal in Utrecht is weer gesloten. Het UMC Utrecht opende het hospitaal donderdagmiddag wegens de explosie in het centrum van de stad. In het calamiteitenhospitaal is één patiënt behandeld.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
1 uur geleden