Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie op 11-11 extra alert in Duitse carnavalshoofdstad Keulen

Politie op 11-11 extra alert in Duitse carnavalshoofdstad Keulen

KEULEN (ANP/DPA) - Honderden politieagenten zien er woensdag in het Duitse Keulen op toe dat de mensen zich er aan de coronaregels houden als het carnavalsseizoen wordt ingeluid. Keulen, de officieuze Duitse carnavalshoofdstad, is op 11-11 traditioneel het decor van een groot feest met tienduizenden bezoekers.

Eind vorige maand kondigde de Keulse burgemeester Henriette Reker al aan dat bovenop de gangbare coronaregels de consumptie van alcohol in het openbaar werd verboden. Ook is de verkoop van alcoholische dranken in Keulse winkels de hele dag aan banden gelegd. "Dit jaar, is het een dag op de kalender als elke andere", zei Reker toen ze de maatregelen aankondigde.

Met het drinkverbod hoopt Keulen ook toeristen te ontmoedigen naar de stad te komen. "Dit keer wordt er niet gefeest, dit keer wordt er niet gezongen, dit keer wordt er niet gedanst", luidde burgemeester Rekers krachtige boodschap. "Blijf allemaal thuis en vier het daar ook niet."

Online bijeenkomst

Behalve dat de extra politieversterkingen moeten verhinderen dat er ondanks de verordening feest wordt gevierd, moeten die ook twee aangekondigde betogingen tegen de coronamaatregelen in goede banen leiden. Carnavalsliefhebbers moeten het dit jaar doen met een digitale aftrap van hun feestseizoen.

De Duitse Carnavalsvereniging wil "de blijdschap naar de woonkamers brengen" met zijn online programma. De lokale autoriteiten in Düsseldorf hebben geregeld dat de folkloristische narfiguur Hoppeditz de feestvierders groet via Zoom.

Oktoberfest

Net als in de zuidelijke, katholieke landsdelen in Nederland, duurt het carnavalsseizoen in het zuiden en het westen van Duitsland na 11 november voort tot Aswoensdag, dit jaar op 17 februari. Dan begint voor rooms-katholieken de vastentijd van 40 dagen.

Het Keulse carnaval is niet het eerste beroemde volksfestijn dat in Duitsland in het water valt als gevolg van de coronapandemie. Begin vorige maand gingen ook de Münchener Oktoberfeesten niet op de gewoonlijke manier door, waardoor die stad miljoenen bezoekers en nog meer euro's aan inkomsten misliep.

Meer uit Buitenland

Iran ontkent aanvallen op burgers in buurlanden, wil samenwerken

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.

11 minuten geleden
Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

2 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

14 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

15 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

15 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

17 uur geleden