Politie op 11-11 extra alert in Duitse carnavalshoofdstad Keulen
KEULEN (ANP/DPA) - Honderden politieagenten zien er woensdag in het Duitse Keulen op toe dat de mensen zich er aan de coronaregels houden als het carnavalsseizoen wordt ingeluid. Keulen, de officieuze Duitse carnavalshoofdstad, is op 11-11 traditioneel het decor van een groot feest met tienduizenden bezoekers.
Eind vorige maand kondigde de Keulse burgemeester Henriette Reker al aan dat bovenop de gangbare coronaregels de consumptie van alcohol in het openbaar werd verboden. Ook is de verkoop van alcoholische dranken in Keulse winkels de hele dag aan banden gelegd. "Dit jaar, is het een dag op de kalender als elke andere", zei Reker toen ze de maatregelen aankondigde.
Met het drinkverbod hoopt Keulen ook toeristen te ontmoedigen naar de stad te komen. "Dit keer wordt er niet gefeest, dit keer wordt er niet gezongen, dit keer wordt er niet gedanst", luidde burgemeester Rekers krachtige boodschap. "Blijf allemaal thuis en vier het daar ook niet."
Online bijeenkomst
Behalve dat de extra politieversterkingen moeten verhinderen dat er ondanks de verordening feest wordt gevierd, moeten die ook twee aangekondigde betogingen tegen de coronamaatregelen in goede banen leiden. Carnavalsliefhebbers moeten het dit jaar doen met een digitale aftrap van hun feestseizoen.
De Duitse Carnavalsvereniging wil "de blijdschap naar de woonkamers brengen" met zijn online programma. De lokale autoriteiten in Düsseldorf hebben geregeld dat de folkloristische narfiguur Hoppeditz de feestvierders groet via Zoom.
Oktoberfest
Net als in de zuidelijke, katholieke landsdelen in Nederland, duurt het carnavalsseizoen in het zuiden en het westen van Duitsland na 11 november voort tot Aswoensdag, dit jaar op 17 februari. Dan begint voor rooms-katholieken de vastentijd van 40 dagen.
Het Keulse carnaval is niet het eerste beroemde volksfestijn dat in Duitsland in het water valt als gevolg van de coronapandemie. Begin vorige maand gingen ook de Münchener Oktoberfeesten niet op de gewoonlijke manier door, waardoor die stad miljoenen bezoekers en nog meer euro's aan inkomsten misliep.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
4 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
4 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
7 uur geleden