Politie ontruimt schoolgebouw Eindhoven na incident met mes
EINDHOVEN (ANP) - De politie is bezig met de ontruiming van een schoolgebouw aan de Rachelsmolen in Eindhoven, nadat daar rond 08.00 uur een incident met een mes had plaatsgevonden. Op X spreekt de politie van "een schermutseling met een mes", waarbij iemand lichte verwondingen opliep aan een hand. Volgens de politie lijkt het niet te gaan om "een bewust tegen de instelling gerichte actie".
Omdat de politie vermoedt dat de dader nog in het pand aanwezig is, wordt een gebouw van de school ontruimd. Het zou gaan om een campus van Fontys Hogeschool.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Brandweerlieden zijn tijdens de jaarwisseling bijna 4300 keer in actie gekomen. Dat is ruim 4 procent meer dan vorig jaar en meer dan 16 procent hoger dan in het jaar daarvoor. De overkoepelende organisatie Brandweer Nederland spreekt van een "drukke, intense jaarwisseling".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet donderdag onderzoek naar de oorzaak van de brand in de Vondelkerk in Amsterdam. De kerk is bestempeld als plaats delict, zegt een politiewoordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat ook deze jaarwisseling hulpverleners zijn belaagd en daarbij gewond zijn geraakt, is "onbegrijpelijk en onacceptabel", vindt justitieminister Foort van Oosten (VVD). "Zij zetten hun eigen viering opzij en verlaten huis en haard om te zorgen voor onze veiligheid. Dat verdient respect", schrijft de demissionaire bewindsman op X.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - In Volendam is donderdag stilgestaan bij de brand in café 't Hemeltje van 25 jaar geleden. Bij die brand, in de nieuwjaarsnacht van 2001, kwamen veertien jonge mensen om het leven. Ruim tweehonderd mensen liepen verwondingen op.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam blikt terug op een onrustig verlopen jaarwisseling. Naast de grote brand in de Vondelkerk is de mobiele eenheid meerdere keren in de stad ingezet en zijn zeker elf incidenten bekend waarbij hulpverleners te maken kregen met agressie en geweld, zoals bekogeld worden met vuurwerk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De explosie in de Zwitserse bar waarbij vermoedelijk tientallen mensen om het leven zijn gekomen, heeft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "geschokt en bedroefd". Op X deelt de demissionair bewindsman zijn condoleances "aan iedereen die geraakt is" door de ramp in het skioord Crans-Montana.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Vondelkerk in Amsterdam kunnen in de loop van de dag terug naar huis, zegt een woordvoerster van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland na de brand.
1 uur geleden