Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie ontruimt 'bruinkooldorp', bezetters melden gewonden

Politie ontruimt 'bruinkooldorp', bezetters melden gewonden

LÜTZERATH (ANP) - De Duitse politie is woensdag begonnen met de ontruiming van het bezette 'bruinkooldorp' Lützerath, niet ver van Roermond. In het dorp vinden schermutselingen plaats tussen de politie en actievoerders, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. Er zijn volgens de bezetters enkele gewonden gevallen.

Om wat voor verwondingen het gaat, is niet bekend. Deze bezetters zouden hulp hebben gezocht bij hun eigen EHBO-dienst, maar die is door de politie uit het dorp gezet. Er zijn voor zover bekend geen aanhoudingen verricht.

De politie rukt steeds verder op. Er zijn stenen richting de politie gegooid en volgens de politie ook molotovcocktails. De bezetters scanderen tegen de agenten dat zij weg moeten gaan. Het merendeel van de bezetters verzet zich vreedzaam. In het dorp wordt onder meer muziek gemaakt. Een groepje zong Imagine van John Lennon onder begeleiding van een gitaar. Elders speelde iemand klassieke muziek op een viool.

Bruinkool

De actievoerders probeerden de politie met barricades buiten het dorp te houden, maar agenten wisten het dorp alsnog te bereiken. Een grote politiemacht had zich in de vroege ochtenduren opgesteld bij Lützerath. Er staan zeker één waterkanon en pantserwagens en er zouden duizenden agenten uit diverse deelstaten bij het dorp zijn.

De meeste bezetters sliepen nog toen de politie arriveerde. Zij werden wakker nadat hun eigen sirenes afgingen, waarmee werd aangegeven dat de politie eraan kwam. Volgens de Nederlandse activist Hazel, die zich in een boomhut heeft verschanst, "stond iedereen op om het dorp te verdedigen".

Meer dan twee jaar wordt het dorp bezet in een poging om de afgraving van de grond onder Lützerath voor de winning van bruinkool te voorkomen. De politie begon dinsdag met het opruimen van de barricades rond het dorp, wat tot confrontaties met de bezetters leidde.

Meer uit Buitenland

Dode bij aanslagen op Griekse politici

THESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.

5 uur geleden
Amerikaanse denktank: 2 miljoen slachtoffers in oorlog Oekraïne

NEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.

5 uur geleden
Klimmers hangen spandoek aan spits van Empire State Building

NEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.

5 uur geleden
Bijna 2300 doden door aardbevingen Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.

6 uur geleden
Venezuela houdt week van nationale rouw na aardbevingen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft zeven dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers van de aardbevingen van vorige week. "De ziel van Venezuela wordt verscheurd door de slachtoffers die de verwoestende aardbevingen hebben geëist", schrijft Rodríguez op X.

7 uur geleden
Proces tegen Maltese zakenman voor moord op journalist begonnen

VALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.

8 uur geleden
Zelensky verwacht vooruitgang EU-lidmaatschap onder Ierland

DUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.

9 uur geleden