Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt verstoring van optreden Lenny Kuhr

Politie onderzoekt verstoring van optreden Lenny Kuhr

WAALWIJK (ANP) - De politie onderzoekt het verstoren van een optreden van zangeres Lenny Kuhr, zondagmiddag. Vier pro-Palestijnse activisten liepen toen het podium van Theater De Leest in Waalwijk op.

Via X heeft de politie maandag een signalement van de vier verspreid. Het gaat om drie vrouwen van ongeveer 65 jaar, 55 jaar en 25 jaar oud, en een man van rond de 25 jaar die een rode muts droeg.

De vier riepen onder meer "from the river to the sea, Palestine will be free". Dat is een omstreden tekst, omdat het grondgebied van de staat Israël tussen de rivier de Jordaan ("the river") en de Middellandse Zee ("the sea") ligt. Ook zwaaide een van de demonstranten met een Palestijnse vlag en werden er flyers door de zaal gegooid.

Aangifte

Kuhr werd bij het incident uitgemaakt voor moordenaar en terrorist. Ook verwezen de activisten naar het feit dat kinderen en kleinkinderen van de zangeres in Israël wonen. Haar toen 19-jarige kleinzoon, een militair in het leger van Israël, was in oktober vorig jaar in zijn buik geraakt tijdens een vuurgevecht met de radicale Palestijnse beweging Hamas. Kuhr vloog daarna naar Israël om bij hem te zijn.

Kuhr heeft aangifte gedaan van belediging, smaad en laster. Inmiddels zijn twee getuigen gehoord. Ook worden de reserveringen en camerabeelden bekeken en geluidsfragmenten beluisterd.

De zangeres maakte haar optreden wel af. Deze week staat ze nog op het podium in Stadskanaal en Monster.

Meer uit Binnenland

Acteur Piet Kamerman (Lowietje uit Baantjer) overleden

UTRECHT (ANP) - Acteur, regisseur en toneelschrijver Piet Kamerman is op 99-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Kamerman overleed op 3 juni in Utrecht en is afgelopen vrijdag gecremeerd. Bij het grote publiek was Kamerman vooral bekend door zijn rol (2000-2006) als barman Lowietje in de hitserie Baantjer.

16 minuten geleden
Moeder Vlaardings pleegmeisje: zorgorganisaties aansprakelijk

DEN HAAG (ANP) - De William Schrikker Stichting en pleegzorgorganisatie Enver zijn aansprakelijk gesteld omdat ze de biologische moeder van het Vlaardingse pleegmeisje de kans hebben ontnomen als familie verder te leven. Dat is een schending van het recht op familieleven, bevestigt advocaat Frank Hamers berichtgeving van De Telegraaf.

9 uur geleden
Kapitein hulpschip Madleen maandag terug naar Nederland

TEL AVIV (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, de kapitein van een activistenschip dat naar de Gazastrook wilde varen, wordt maandag Israël uitgezet. Dat meldt de Arabisch-Israëlische mensenrechtenorganisatie Adalah. Van Rennes en twee andere vrijwilligers werden daar vastgehouden nadat ze waren opgepakt toen ze met het schip Madleen hulpgoederen wilden afleveren in Gaza.

13 uur geleden
BuZa: Nederlanders die weg willen uit Israël moeten over land

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die Israël willen verlaten vanwege de raketaanvallen, moeten dat over land doen via Egypte of Jordanië. Vanaf daar kan de reis richting Europa worden vervolgd met het vliegtuig. In Israël is het luchtruim gesloten, meldt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken.

14 uur geleden
Kindertransporten vanuit Kamp Vught herdacht

VUGHT (ANP) - Op het buitenterrein van Nationaal Monument Kamp Vught zijn zondagmiddag de kindertransporten van juni 1943 herdacht. Onder anderen Esther en Selma Huffener, kleindochters van oud-gevangene Lotty Huffener die haar zusje verloor, hielden samen een toespraak.

16 uur geleden
Deelnemers Rode Lijn-protest terug bij Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De eerste deelnemers aan het Rode Lijn-protest in Den Haag hebben het Malieveld weer bereikt, ziet een ANP-verslaggever. De groep demonstranten liep zondagmiddag vanaf het Malieveld, waar eerst nog een podiumprogramma was, naar het Vredespaleis en terug. Het Malieveld is het eindpunt van het protest.

16 uur geleden
Voormalig directeur Rijksmuseum Henk van Os overleden

AMSTERDAM (ANP) - Oud-directeur van het Rijksmuseum Henk van Os is zaterdagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat laat zijn familie weten. Van Os is 87 jaar geworden.

17 uur geleden