Politie onderzoekt verband ontploffingen in straat Vlaardingen
VLAARDINGEN (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er verband is tussen twee ontploffingen bij panden in de Koekoekstraat in Vlaardingen In de nacht van maandag op dinsdag is daar voor de tweede dag op rij een explosie geweest. Volgens de politie was het incident de nacht ervoor bij een andere woning. In beide gevallen raakte niemand gewond. De komende tijd zal de politie in de straat in de wijk Holy Zuid surveilleren.
De politie denkt niet dat er een verband bestaat met eerdere ontploffingen in de stad. Een aantal explosies in Vlaardingen in het afgelopen jaar waren gericht op een loodgieter. Zijn woning, bedrijfspand en een aantal voertuigen zijn meermaals het doelwit geweest van een aanslag. De woning en het bedrijfspand zijn op last van burgemeester Bert Wijbenga gesloten. De loodgieter zit ondergedoken. Er is nog altijd extra politietoezicht bij die panden.
In verband met de ontploffingen zijn inmiddels vier mannen uit Rotterdam in de leeftijd tussen 17 en 30 jaar aangehouden. Onderzocht wordt nog wat hun rol precies is geweest. In en rond Rotterdam zijn dit jaar al meer dan tien geweldsincidenten met zware explosies geweest.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg gaat een verkennend onderzoek uitvoeren naar kleine kerncentrales, zogeheten SMR's. De provincie heeft daar geld voor ontvangen van het Rijk, zei gedeputeerde Marc van Caldenberg (SP). Er wordt onder meer gekeken naar de randvoorwaarden die nodig zijn om kleine modulaire reactoren neer te kunnen zetten in Limburg.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 150 mensen doen mee aan een demonstratie van Amnesty International in de buurt van de Iraanse ambassade in het Haagse stadsdeel Scheveningen. Ze voeren actie tegen het bloedig neerslaan van demonstraties in Iran door het ayatollahregime.
4 uur geleden