Politie onderzoekt verband ontploffingen in straat Vlaardingen
VLAARDINGEN (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er verband is tussen twee ontploffingen bij panden in de Koekoekstraat in Vlaardingen In de nacht van maandag op dinsdag is daar voor de tweede dag op rij een explosie geweest. Volgens de politie was het incident de nacht ervoor bij een andere woning. In beide gevallen raakte niemand gewond. De komende tijd zal de politie in de straat in de wijk Holy Zuid surveilleren.
De politie denkt niet dat er een verband bestaat met eerdere ontploffingen in de stad. Een aantal explosies in Vlaardingen in het afgelopen jaar waren gericht op een loodgieter. Zijn woning, bedrijfspand en een aantal voertuigen zijn meermaals het doelwit geweest van een aanslag. De woning en het bedrijfspand zijn op last van burgemeester Bert Wijbenga gesloten. De loodgieter zit ondergedoken. Er is nog altijd extra politietoezicht bij die panden.
In verband met de ontploffingen zijn inmiddels vier mannen uit Rotterdam in de leeftijd tussen 17 en 30 jaar aangehouden. Onderzocht wordt nog wat hun rol precies is geweest. In en rond Rotterdam zijn dit jaar al meer dan tien geweldsincidenten met zware explosies geweest.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
6 uur geleden