Politie onderzoekt twee zedenfeiten met jonge kinderen op Ameland
AMELAND (ANP) - De politie onderzoekt twee zedenincidenten met jonge kinderen die maandag op Ameland in het dorp Nes hebben plaatsgevonden. De politie weet niet of dezelfde verdachte bij allebei de zaken betrokken was en spreekt van "ernstige zedenfeiten".
Op het Westerpad in Nes werd maandagochtend een jong kind geconfronteerd met een schennispleger, ter hoogte van het Kwekerijbos. Hij was alleen en had een fiets bij zich, meldt de politie dinsdagavond.
Later die dag sprak een man van middelbare leeftijd een jong kind aan in de duinen bij de tweede strandopgang vanaf de Strandweg in Nes, achter een camping. Dat kind werd slachtoffer van een zedenmisdrijf. Dit gebeurde rond 19.00 uur. Volgens de politie liep de man mogelijk vlak daarvoor in het bijzijn van twee andere personen. Het is niet duidelijk of ze bij elkaar horen. De politie wil in contact komen met deze mogelijke getuigen.
Voor de kinderen en hun ouders is slachtofferhulp ingeschakeld. De politie vraagt mensen die mogelijk meer weten of hebben gezien zich te melden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie houdt er rekening mee dat de twee jongens die op nieuwjaarsdag in het Amsterdamse Piet Wiedijkpark werden doodgeschoten, uit willekeur zijn gedood. Dat meldt zij dinsdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.
3 uur geleden