Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt twee zedenfeiten met jonge kinderen op Ameland

Politie onderzoekt twee zedenfeiten met jonge kinderen op Ameland

AMELAND (ANP) - De politie onderzoekt twee zedenincidenten met jonge kinderen die maandag op Ameland in het dorp Nes hebben plaatsgevonden. De politie weet niet of dezelfde verdachte bij allebei de zaken betrokken was en spreekt van "ernstige zedenfeiten".

Op het Westerpad in Nes werd maandagochtend een jong kind geconfronteerd met een schennispleger, ter hoogte van het Kwekerijbos. Hij was alleen en had een fiets bij zich, meldt de politie dinsdagavond.

Later die dag sprak een man van middelbare leeftijd een jong kind aan in de duinen bij de tweede strandopgang vanaf de Strandweg in Nes, achter een camping. Dat kind werd slachtoffer van een zedenmisdrijf. Dit gebeurde rond 19.00 uur. Volgens de politie liep de man mogelijk vlak daarvoor in het bijzijn van twee andere personen. Het is niet duidelijk of ze bij elkaar horen. De politie wil in contact komen met deze mogelijke getuigen.

Voor de kinderen en hun ouders is slachtofferhulp ingeschakeld. De politie vraagt mensen die mogelijk meer weten of hebben gezien zich te melden.

Meer uit Binnenland

Een op drie Nederlanders verwacht snellere formatie dan voorheen

DEN HAAG (ANP) - Een derde van de Nederlanders denkt dat de huidige kabinetsformatie sneller zal gaan dan de vorige formaties. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas en het ANP onder ruim 56.000 mensen. Ruim 40 procent van de respondenten gelooft niet dat de formatie sneller zal gaan dan de laatste keren.

1 minuut geleden
Nederlanders doneren 1,2 miljoen aan giro 7244, meldt Rode Kruis

DEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".

16 minuten geleden
Steekproef organisaties: PFAS-variant in veel graanproducten

ASSEN (ANP) - Een PFAS-variant die in bepaalde bestrijdingsmiddelen zit, komt uiteindelijk ook vaak terecht in graanproducten. Pesticide Action Network (PAN) toont zich na eigen onderzoek bezorgd over de concentraties TFA in voedingsmiddelen. Europese instanties vermoeden steeds sterker dat die stof schadelijke effecten heeft op de gezondheid.

41 minuten geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

3 uur geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

14 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

15 uur geleden
Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

16 uur geleden