Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt tips over mishandeling Somaliër in Den Haag

Politie onderzoekt tips over mishandeling Somaliër in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie spreekt "dagelijks nog" met getuigen en onderzoekt "verschillende tips" in de zaak rond de dodelijke mishandeling van een Somalische man in Den Haag afgelopen weekend. Over de identiteit van de mannen die als verdachten worden gezocht, wil een woordvoerster vanwege het lopende onderzoek geen uitspraken doen.

In de nacht van zaterdag op zondag werd een 23-jarige man op het Plein in het centrum van Den Haag mishandeld. Hij overleed later in het ziekenhuis. De politie zoekt naar acht verdachten, mannen tussen de 18 en 35 jaar oud. Over verdere kenmerken van deze mannen zegt de politie niets.

De politie plaatst vanaf vrijdagmiddag zogeheten stoepborden op het Plein waarop mensen worden opgeroepen beelden of informatie te delen. De borden blijven tot zondagochtend staan. Ook krijgen mensen die afgelopen weekend op het Plein waren en van wie de telefoon daar de mast in dat gebied heeft aangestraald, een sms van de politie met de vraag om informatie te delen.

Zonder familie

Het slachtoffer van de mishandeling verbleef in een asielzoekerscentrum in Heerhugowaard, Noord-Holland. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) staat volgens een woordvoerder in contact met "een Somaliër die Nederlands spreekt en hier woont" en die optreedt als contactpersoon van de nabestaanden. Voor zover het COA weet was het slachtoffer in Nederland zonder zijn familie. Wel had hij hier vrienden. Afgelopen weekend was hij volgens de politie ook met een vriend in Den Haag op het moment van de mishandeling. De vriend is geen verdachte in de zaak.

Het COA organiseert naar eigen zeggen samen met nabestaanden de begrafenis van het slachtoffer. Over een eventuele herdenking voor de man beslist de familie, aldus de woordvoerder. Het kan ook zijn dat de familie een herdenking wil zonder aandacht van het publiek, legt hij uit.

Meer uit Binnenland

CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

2 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

2 uur geleden
Bureau: aantal mensen dat nieuws amper volgt in 3 jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.

2 uur geleden
Vrouwen gaan aangifte doen tegen Utrechtse agent om geweld

UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.

4 uur geleden
Nederland warmt nog iets sneller op dan in hoge scenario's KNMI

DE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.

5 uur geleden
Stille tocht voor gedode jongen Den Hoorn 'erg indrukwekkend'

DEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.

6 uur geleden