Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie onderzoekt rol boerenacties bij kettingbotsing Veenendaal

Politie onderzoekt rol boerenacties bij kettingbotsing Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Het is volgens de politie nog onduidelijk of de boerenacties een rol hebben gespeeld bij een kettingbotsing maandagavond in Veenendaal (Utrecht). Door de acties voorafgaand aan het ongeval was het erg druk op de weg. Bij het incident botsten op de Voorpoort meerdere voertuigen op elkaar.

Een 17-jarige jongen uit Barneveld moest naar het ziekenhuis, maar is inmiddels weer thuis, laat de politie weten. Hij zat met een leeftijdgenoot in een brommobiel en moest hieruit worden bevrijd. De bestuurder is op eigen gelegenheid voor controle naar het ziekenhuis gegaan. De inzittenden van de andere auto's bleven ongedeerd.

Voorafgaand aan het ongeval waren er acties van boeren bij de afrit van de A12. Op foto's die actiegroep Farmers Defence Force op X deelde, was te zien dat hier ook brand was gesticht. De politie doet onderzoek naar de exacte oorzaak van de kettingbotsing.

Op de A15 bij het Gelderse Herwijnen botsen maandagavond volgens lokale media twee auto's op elkaar. Dat gebeurde op de plek waar boeren in de berm een brand hadden gesticht. Twee mensen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht.

Meer uit Binnenland

Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

3 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

8 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliƫnt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

8 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

8 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

8 uur geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

8 uur geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

8 uur geleden