Politie onderzoekt rol boerenacties bij kettingbotsing Veenendaal
VEENENDAAL (ANP) - Het is volgens de politie nog onduidelijk of de boerenacties een rol hebben gespeeld bij een kettingbotsing maandagavond in Veenendaal (Utrecht). Door de acties voorafgaand aan het ongeval was het erg druk op de weg. Bij het incident botsten op de Voorpoort meerdere voertuigen op elkaar.
Een 17-jarige jongen uit Barneveld moest naar het ziekenhuis, maar is inmiddels weer thuis, laat de politie weten. Hij zat met een leeftijdgenoot in een brommobiel en moest hieruit worden bevrijd. De bestuurder is op eigen gelegenheid voor controle naar het ziekenhuis gegaan. De inzittenden van de andere auto's bleven ongedeerd.
Voorafgaand aan het ongeval waren er acties van boeren bij de afrit van de A12. Op foto's die actiegroep Farmers Defence Force op X deelde, was te zien dat hier ook brand was gesticht. De politie doet onderzoek naar de exacte oorzaak van de kettingbotsing.
Op de A15 bij het Gelderse Herwijnen botsen maandagavond volgens lokale media twee auto's op elkaar. Dat gebeurde op de plek waar boeren in de berm een brand hadden gesticht. Twee mensen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
20 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
18 uur geleden