Politie onderzoekt relatie video's en geweldsincident Weiteveen
WEITEVEEN (ANP) - Op sociale media gaat een filmpje rond dat een man dinsdagochtend na het dodelijke geweldsincident in Weiteveen (Drenthe) op Facebook heeft geplaatst. In de video zegt de man dat er "iets heel ergs is gebeurd" en dat hij "de rest van zijn leven de bak in zal gaan". Ook gaat er een video rond van een vrouw die zegt dat haar man "helemaal is doorgedraaid". Een woordvoerder bevestigt dat de video's worden meegenomen in het onderzoek naar het incident met twee doden en de betrokkenheid van de 50-jarige aangehouden verdachte.
De politie kreeg dinsdag rond 08.45 uur een melding van een geweldsincident aan de Bargerweg in Weiteveen. Ter plaatse werd duidelijk dat er was geschoten. Aan het schietincident zou een lang conflict over een woning vooraf zijn gegaan. De makelaar van de woning bevestigt tegen het AD dat er sprake was van een ruzie waarin hij heeft geprobeerd te bemiddelen. De politie kan dit verhaal niet bevestigen, wel wordt er volgens de woordvoerder in het onderzoek gekeken naar een "eventuele voorgeschiedenis" en de relatie tussen de slachtoffers en de verdachte. Ook wordt er sporenonderzoek gedaan en is de politie in gesprek met getuigen.
Of de slachtoffers door kogels om het leven zijn gekomen, moet nog blijken uit onderzoek. Een van hen werd aangetroffen in een auto, de ander bij een woning. Over hun identiteit heeft de politie nog niets bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.
1 uur geledenROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De moeder van Natalee Holloway heeft in Nederland aangifte gedaan tegen Joran van der Sloot voor de dood van haar dochter. Advocaat Annemiek van Spanje meldt dat met deze aangifte de Nederlandse autoriteiten wordt verzocht om Van der Sloot alsnog te vervolgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een kantorencomplex op de Zuidas in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag een explosie geweest. Dat bevestigt de politie. Op sociale media gaat een niet-geverifieerde video rond van een ontploffing bij een gebouw dat lijkt op het kantorencomplex. Bij de eerdere aanslagen op een joodse school in Amsterdam en bij de synagoge in Rotterdam ging een soortgelijke video rond.
5 uur geleden