Politie onderzoekt relatie video's en geweldsincident Weiteveen
WEITEVEEN (ANP) - Op sociale media gaat een filmpje rond dat een man dinsdagochtend na het dodelijke geweldsincident in Weiteveen (Drenthe) op Facebook heeft geplaatst. In de video zegt de man dat er "iets heel ergs is gebeurd" en dat hij "de rest van zijn leven de bak in zal gaan". Ook gaat er een video rond van een vrouw die zegt dat haar man "helemaal is doorgedraaid". Een woordvoerder bevestigt dat de video's worden meegenomen in het onderzoek naar het incident met twee doden en de betrokkenheid van de 50-jarige aangehouden verdachte.
De politie kreeg dinsdag rond 08.45 uur een melding van een geweldsincident aan de Bargerweg in Weiteveen. Ter plaatse werd duidelijk dat er was geschoten. Aan het schietincident zou een lang conflict over een woning vooraf zijn gegaan. De makelaar van de woning bevestigt tegen het AD dat er sprake was van een ruzie waarin hij heeft geprobeerd te bemiddelen. De politie kan dit verhaal niet bevestigen, wel wordt er volgens de woordvoerder in het onderzoek gekeken naar een "eventuele voorgeschiedenis" en de relatie tussen de slachtoffers en de verdachte. Ook wordt er sporenonderzoek gedaan en is de politie in gesprek met getuigen.
Of de slachtoffers door kogels om het leven zijn gekomen, moet nog blijken uit onderzoek. Een van hen werd aangetroffen in een auto, de ander bij een woning. Over hun identiteit heeft de politie nog niets bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De pornowebsite Motherless is weer online nadat de Nederlandse autoriteiten die begin mei offline hadden gehaald. Op de site, die door een bedrijf in het Brabantse Steenbergen wordt gehost, vond CNN vorige maand 20.000 video's van vrouwen die misbruikt werden in hun slaap. Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de website.
5 uur geleden