Politie onderzoekt relatie video's en geweldsincident Weiteveen
WEITEVEEN (ANP) - Op sociale media gaat een filmpje rond dat een man dinsdagochtend na het dodelijke geweldsincident in Weiteveen (Drenthe) op Facebook heeft geplaatst. In de video zegt de man dat er "iets heel ergs is gebeurd" en dat hij "de rest van zijn leven de bak in zal gaan". Ook gaat er een video rond van een vrouw die zegt dat haar man "helemaal is doorgedraaid". Een woordvoerder bevestigt dat de video's worden meegenomen in het onderzoek naar het incident met twee doden en de betrokkenheid van de 50-jarige aangehouden verdachte.
De politie kreeg dinsdag rond 08.45 uur een melding van een geweldsincident aan de Bargerweg in Weiteveen. Ter plaatse werd duidelijk dat er was geschoten. Aan het schietincident zou een lang conflict over een woning vooraf zijn gegaan. De makelaar van de woning bevestigt tegen het AD dat er sprake was van een ruzie waarin hij heeft geprobeerd te bemiddelen. De politie kan dit verhaal niet bevestigen, wel wordt er volgens de woordvoerder in het onderzoek gekeken naar een "eventuele voorgeschiedenis" en de relatie tussen de slachtoffers en de verdachte. Ook wordt er sporenonderzoek gedaan en is de politie in gesprek met getuigen.
Of de slachtoffers door kogels om het leven zijn gekomen, moet nog blijken uit onderzoek. Een van hen werd aangetroffen in een auto, de ander bij een woning. Over hun identiteit heeft de politie nog niets bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - De zoektocht naar de 19-jarige man die vermist is in Helmond is vrijdagavond beëindigd. Zaterdag wordt er opnieuw gezocht, meldt de politie, die mensen in de omgeving oproept naar hem uit te kijken.
4 uur geledenHELMOND (ANP) - De 19-jarige man die in de nacht van donderdag op vrijdag vermist is geraakt in Helmond, is nog altijd niet gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De vermiste man heeft een verstandelijke beperking en is alleen gekleed in een korte broek en een t-shirt.
9 uur geledenEMMEN (ANP) - Arriva gaat door met de extra perroncontroles op station Emmen om het aantal zwartrijders te verminderen, tot zeker 31 januari. De proef waarbij reizigers op het perron al op een geldig vervoersbewijs worden gecontroleerd, begon 8 december en zou vier weken duren. De controles zijn effectief, stelt Arriva: een week voor de controles waren er achthonderd boetes, de week erna vierhonderd.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Limburgse commissaris van de Koning Emile Roemer vraagt meer aandacht voor mensen die niet mee kunnen doen in de samenleving of ervoor kiezen niet te participeren. Volgens Roemer is het nu te makkelijk voor burgers om zich te distantiëren. "Er werken krachten op ons in, als samenleving, die ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen, niet hoeven meedoen, niet willen meedoen of niet uitgenodigd worden om mee te doen", zei de commissaris in zijn nieuwjaarstoespraak.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam heeft nog geen zicht op de schade aan de Vondelkerk na de verwoestende brand tijdens de nieuwjaarsnacht. Vrijdag worden in overleg met de brandweer en politie dronebeelden gemaakt om zo meer duidelijkheid te krijgen over de omvang. "Het is nog te gevaarlijk om de kerk in te gaan", zegt een woordvoerster van de organisatie die sinds 1996 eigenaar van de kerk is.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van het dodelijke vuurwerkongeluk in Nijmegen tijdens oud en nieuw is een 44-jarige man uit Nijmegen. Dat laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. De man is donderdagmiddag vrijgelaten, al moet hij beschikbaar blijven tijdens het onderzoek. Wat de relatie is tussen de verdachte en het slachtoffer wil de politie niet zeggen.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De drie Nederlandse brandwondencentra kunnen in totaal zes gewonden van de cafébrand in Zwitserland opvangen. Dat laat het Martini Ziekenhuis in Groningen weten naar aanleiding van een bericht van de NOS.
14 uur geleden